Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
Depilacja
19 lutego 2019

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Komunikacja miejska w Jastrzębiu w ostatnim czasie działa tylko częściowo z powodu protestu kierowców Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Może okazać się, że PKM będzie narażone na wysokie kary z tego powodu, sięgające nawet miliona złotych. Tak przynajmniej uważa firma Warbus.

- Wszystkie kary, którymi MZK obciąża Warbus sp. z o.o. zostaną automatycznie przekazane do PKM-u. Ponieważ umowa pomiędzy Warbus-em a podwykonawcą PKM przewiduje pełną odpowiedzialność PKM za wszystkie szkody, które powstały w wyniku zaprzestania świadczenia usług, a dokładnie można powiedzieć, że MZK z racji, że jest właścicielem PKM-u pokrywa szkody. Zgodnie z pozyskanymi informacjami wysokość kar może sięgać nawet 1 miliona złotych. Ponieważ PKM nie dysponuje wystarczającymi środkami finansowymi na pokrycie kar umownych oczekujemy od MZK lub jego właścicieli tj. miast/gmin odpowiedniego zabezpieczenia zapłaty przez PKM obecnych i przyszłych kar umownych - twierdzi Paweł Szymonik, dyrektor generalny Warbus sp. z o.o.

Jak wyjaśnia firma Warbus, zabezpieczenia te mogą przyjąć formę gwarancji bankowych lub ubezpieczeniowych, poręczenia właścicieli np. miasta Jastrzębie Zdrój, ustanowienia hipoteki na nieruchomości należącej do PKM, lokaty bankowej,

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejna grupa z darmowymi przejazdami MZK Kolejna grupa z darmowymi przejazdami MZK

Płacimy więcej za bilety przez... gapowiczów Płacimy więcej za bilety przez... gapowiczów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Pelikan 22.02.2019 15:02

Zobaczcie jak firma Warbus wykonuje swoje usługi. Na Zofiowce wyrzuca pasażerów z autobusu i zmienia tablicę na inny numer. Jeżdżą autobusami zepsuty mi z awariami. Paliwa im nie chcą przewozić dostawcy bo nie są wypłacalni a teraz widzę ze w innym mieście firma Warbus tez ma problemy https://www.lublin112.pl/poranne-problemy-komunikacyjne-w-lublinie-w-autobusach-zabraklo-paliwa-pojazdy-stanely/  chcecie żeby taka komunikacja wozila nas ? Strach w oczach !!!!

Mc Gyver22.02.2019 11:33

@Mieszkaniec. Miasto Jastrzębie powinno wspomóc donajtami.

szczepionkowy faszyzm21.02.2019 22:32

Winnych rozliczyć. Ale pewnie u nas też obowiązuje "my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych". Więc ten boordelik będzie się kręcił dalej....

do Piotruś Pan20.02.2019 7:49

Nie rozumie tego. Kto i dlaczego podpisywał takie niekorzystne umowy dla PKM, ( jak twierdzicie).

Cud Honoru Uciemiężonych Jastrzębian20.02.2019 6:06

@zgaga Nikt tam nikogo nie trzyma na siłę. Skoro jest tak źle, to zamiast się użalać na forum, może czas znaleźć sobie lepszą pracę? Ale nie, po co, na co, bo mnie się należy. Chcę nadal robić to samo ale za godne pieniądze. Komuna już się skończyła, halo! Dopóki pracownicy w dalszym ciągu tkwią w tym maraźmie, to macie, jak macie.

piston,niusiek i romek19.02.2019 22:10

pirdzelita wazniejsze sa domki dla kotów

Pokaż wszystkie opinie (31)