Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°19°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
19 lutego 2019

Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia

Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia
fot. PKP

W jastrzębskim magistracie powstał wydział, którego zadaniem będzie powalczyć o przywróceniu kolei w Jastrzębiu. Zajmie się on również strategią rozwoju gospodarczego.

Wydział Strategii, Rozwoju i Obsługi Inwestora będzie analizował potrzeby inwestorów, współpracował z przedsiębiorcami, opracowywał i realizował strategię rozwoju gospodarczego. Pracownicy wydziału odpowiedzialni będą również za koordynowanie dwóch priorytetowych zadań miasta na najbliższe lata, tj. przywrócenia kolei do Jastrzębia i utworzenia Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu.

-  Korekta struktury organizacyjnej podyktowana jest koniecznością wprowadzenia zmian, w efekcie których magistrat będzie jeszcze bardziej przyjazny i otwarty dla mieszkańców i inwestorów. Teraz główny nacisk kładziemy na rozwój gospodarczy miasta i dialog z mieszkańcami, stąd decyzja o powołaniu dwóch wydziałów - mówi prezydent Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Koleją z Jastrzębia do Centralnego Portu Komunikacyjnego i Ostrawy Koleją z Jastrzębia do Centralnego Portu Komunikacyjnego i Ostrawy

Plany reaktywacji kolei po ścieżce rowerowej? Plany reaktywacji kolei po ścieżce rowerowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
mak20.02.2019 13:29

Czyli będzie ten ślepy tor pod rondo?

Cud Honoru Uciemiężonych Jastrzębian20.02.2019 6:13

@Ruptawa To nie do końca tak. Scenariusz będzie wyglądał mniej więcej następująco. Idziesz do UM, zgłaszasz chęć wybudowania chodnika, a oni już budują z Toba dialog, że nie ma funduszy, że lokalizacja nie teges itp itd.

Hmmm...19.02.2019 23:21

@ znafca temató vel Gurnik...ortografia ci sie pogorszyła

amstaff19.02.2019 19:23

Czy będzie można owemu wydziałowi przekazywać swoje sugestie, spostrzeżenia? Wiadomo, że ludzie tam pracujący nie zawsze wszędzie byli komunikacją publiczną i nie w każdej kwestii są w temacie. Konsultacje społeczne są bardzo ważne.

maziizam19.02.2019 15:58

tek.cba.pl(slesh)2019-01-31_tek-wsw.pdf
Tutaj apel Towarzystwa Entuzjastów Kolei.

Nasze zdanie19.02.2019 14:51

Znów odzywa się elita głupoty, którzy tylko krytykują choć nawet nie rozumieją, o czym piszą. Grunt, że pochwala się głupotą i nierozumieniem. Dlatego zaglądamy tu od czasu do czasu.
Piszcie na temat i Bardziej przemyślanie.

Troll bagienny19.02.2019 14:36

aligator
Dziś o 9:55 ....89 tys. to jest jak wszyscy zjadą na święta do domu . Podobno miałeś problemy z ukończeniem zerówki , ale warunkowo cię przepuścili ze względu na to że spaprałbyś statystykę.

Pokaż wszystkie opinie (26)