Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
19 lutego 2019

JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł

JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa jest coraz bliżej przejęcia Przedsiębiorstwa Budowy Szybów. Rada Nadzorcza spółki pozytywnie zaopiniowała ten projekt.  

Wartość całego przedsięwzięcia to ok. 204 mln zł, za które JSW kupi  95,01 proc. udziałów  w Przedsiębiorstwie Budowy Szybów z siedzibą w Tarnowskich Górach. Prezes JSW Daniel Ozon podkreślał wcześniej za ta inwestycja jest ważna dla spółki ze względu na zintensyfikowanie robót przygotowawczych w kopalniach firmy.

W ciągu trzech kwartałów 2018 r. wydrążono 48,8 km nowych wyrobisk - 11,6 proc. mniej niż w tym samym czasie przed rokiem. Aby rozwijać się w odpowiednim tempie, JSW powinna drążyć ok. 77-78 km nowych wyrobisk rocznie (ok. 5 m na każde tysiąc ton węgla). 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW" "Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW"

JSW będzie szukać węgla w lubelskiem JSW będzie szukać węgla w lubelskiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość19.02.2019 18:03

Lata temu. Na Zofiówce robił pewien Adam. Nie nadawał się do niczego ale filozof wielki. Na pytanie czemu się nie żeni odpowiadał "żeby zjeść bułkę nie trzeba kupować piekarni" No i za jakiś czas miał piekarnię i kilka bułek w rodzinie a potem prawa rodzinne zabrane. Ale do sedna JSW planuje wybudować szyb "Pola Zebrzydowice" i dla tego kupiło sobie firmę od szybów. Czy to przemyślane? Chyba nie. Ale co się dziwić jak chcą se pojeździć autobusem na prąd to kupują taki, Polatać dronami to też kupują. Zwiedzić świat to jadą na załatwiania spraw spółkowych. Ato do Texasu załatwić kolejki podwieszane z firmy w Świerklanach, a to do Bangladeszu załatwić noże kombajnowe, do Australii załatwić kontrakt na olej napędowy do kolejek itp.
Chyba Adam robi za doradcę w JSW a brat jego za szofera? Tego tez wylali z PKS za głośne słuchanie radia ojca tadzia w autobusie.
A ZZ na wszystko przymykają oko byle od nich nic nie chcieli i im na wszystko dawali i pozwalali.

Nie bój żaby19.02.2019 9:51

Myślę, że aby wysokość, czy raczej niskość, zarobków górników nie dawała tak po oczach, to należy natychmiast, albo jeszczxe szybciej, powołać w tej nowej spółce córce kilku "wybitnych" prezesów z nadania.

Sygnalista19.02.2019 7:20

No nie przejmie , tylko kupi za 204 mln upadające przedsiębiorstwo budowy szybów i w ten sposób będzie nowa spółka córka , gdzie górnicy będą zarabiać jak w Sig-u , a spółka zyska na obniżeniu kosztów drążenia wyrobisk.

E2rd co 3ma rękę na pólsie19.02.2019 6:43

To wspaniałe, że nasza lokalna firma tak dokapitalizuje inne firmy w innych miastach. Dzięki JSW pracę ma coraz więcej ludzi nieszczególnie związanych z Jastrzębiem-Zdrojem. Właściwie to się dziwię, dlaczego jeszcze nie zmieniono nazwy JSW. Spółka węglowa jest tak samo jastrzębska, jak świnka morska. Ani świnka, ani morska.