Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°19°
19 lutego 2019

JSW rozważa (znowu) emisję akcji

JSW rozważa (znowu) emisję akcji 138,80 zł - tyle wynosił kurs akcji zaraz po debiucie giełdowym JSW w lipcu 2011 r.
fot. Rafał Hetman

Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon poważnie myśli o emisji akcji. Chce w ten sposób pozyskać niezbędny kapitał do przeprowadzenia koniecznych inwestycji w spółce.

Prezes JSW Daniel Ozon poinformował, że chciałby, aby spółka wyemitowała akcje. W tym celu podjęto rozmowy z Prokuratorią Generalną, Chodzi o to, aby Skarb Państwa, który ma 55 proc. akcji spółki nie stracił nad nią kontroli. Możliwym rozwiązaniem jest 50 proc. akcji plus 1 -  pozwoliłoby to zachować kontrolę państwa nad firmą.  Emisja akcji mogłaby - zdaniem prezesa - pozyskać dla JSW kwoty w przedziale 500 mln zł - 1 mld zł.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Smog to nie tylko kominy. Również samochody Smog to nie tylko kominy. Również samochody

Związkowcy apelują do premiera w sprawie węgla i kopalni Związkowcy apelują do premiera w sprawie węgla i kopalni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Gurnik pszodowy z Zofiufki21.02.2019 12:28

Mniem siem nalerzom te akcyje poniewarz jezdem gurnikiem pszodofym i cienrzko pracujem na Zofiufce. Nie wiem teraz z kturym ZZ jehać na wczasy bo karzdy ma w ofercie Horwacje last minete i moja rzona terz hce.

Olo20.02.2019 10:26

No i na place nierobom da kase zenada

Bankier19.02.2019 20:23

Nadchodzące spowolnienie gospodarcze zatrzęsie fundamentami tej firmy. Ale następny kryzys gospodarczy zmiecie tę spółkę z planszy

emeryt19.02.2019 19:42

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski ze Śląska,dwójką do PE wyj...... emerytów i ucieka do PE !!!!!

Gość19.02.2019 16:44

Naiwnych na zakup nie zabraknie. Są takie nieroby co myślą że dorobia się na akcjach rokefelery. Dać akcje pracownikom jsw za bony świąteczne.

Gurnik pszodowy z Zofiufki19.02.2019 13:13

To warzne rzeby nam te akcyje dali poniewasz som nam niezbendne. Wczasy pod grószom jakie organizujom nam nasze Sfionski Zawodowe som coraz drossze i nie stać mnie jehać do Horwacji pienć razy w rokó. Akcje!

A2D219.02.2019 12:52

Polecicie na dno niestety pretensje do związków o chore rozdawnictwo szczególnie dla biurokrację

Pokaż wszystkie opinie (24)