Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
20 lutego 2019

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związki zawodowe JSW prowadzą rozmowy z zarządem JSW w sprawie ewentualnego wzrostu płac. Czy należy się tego spodziewać w 2019 roku?

Zarząd spółki i Reprezentatywne Organizacje Związkowe dyskutują, czy zdecydować się na jednorazowe wypłaty dla pracowników, zamiast na stały wzrost wynagrodzenia. Prezes Daniel Ozon twierdzi, że jest to kwestia otwarta. Podkreśla, że zależy mu na kontrolowaniu kosztów JSW.

Przypomnijmy, że w 2018 roku Jastrzębska Spóła Węglowa wypłaciła załodze ok. 400 mln zł. z tytułu zawieszonych elementów płacowych, w 2015 roku, to jest czternastej pensji i deputatu węglowego.

W związku z pojawiającymi się informacjami, że Reprezentatywne Związki Zawodowe nie prowadzą rozmów z zarządem JSW na temat ewentualnych podwyżek płac, odsyłamy zainteresowanych do wywiadu, jaki prezes JSW Daniel Ozon udzielił 18 lutego br. dla Parkiet TV.

-  Prowadzimy rozmowy, mamy teraz co miesiąc regularne spotkania zespołów monitorująco-sterujących, gdzie zarząd spółki z przedstawicielami strony społecznej, trzech reprezentatywnych związków zawodowych, dyskutuje na tematy inwestycyjne, na nasze priorytety, rozwojowe i również wzrost płac. Tak, że rozmowy trwają. Dysutujemy czy nie pójść w kierunku ewentualnie jednorazowych wypłat - powiedział Daniel Ozon.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących  Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących

Daniel Ozon nie odpuszcza. Walczy o fotel prezesa JSW Daniel Ozon nie odpuszcza. Walczy o fotel prezesa JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
hahah23.02.2019 2:40

Premie!?a na co nam premia daj nam wreszcie podwyzke! a nie premie juz w biedronce wiecej zarabiaja!

EMERYT22.02.2019 21:23

Wypłacić emerytom rekompensatę za węgiel ,którzy zostali oszukani ,przechodząc na emeryturę w latach 2015-2017 i nie zostali ujęci ustawą o wypłacie świadczenia, jest ich ok. 4000 osób, związki ich olały ciepłym moczem.

byk22.02.2019 16:14

do Hanys. Was to juz garstka pracuje, gdyby nie my gorole to bys kopał przy ogródku kartofle bo nie miał bys gdzie pracować. Pracowałem z hanysami i to sa dopiero wredni. Kierownikowi zawsze tyłek lizali nigdy nie mieli odwagi powiedzieć że coś nie tak ale innych szczuli. Z uśmeichem wbijali nóż w plecy. Za kasę to byście sprzedali g...w papierku.

Hanys21.02.2019 17:40

Co Gorole dupa wom ścisko, zazdrość jaa, że zaś bydymy mieć kasa kasa kasa kasa

potworek21.02.2019 13:36

PANIE PREZESIE OZON CQ Z WYPŁATĄ DEPUTATU WĘGLOWEGO DLA EMERYTÓW KTÓRZY PRZEŚLI NA EMERYTÓRĘ W LATACH 2015- 2017 A NIE DOSTALI WYPŁACONE CO ZAPOMNIAŁ PAN O NICH ALBO NIECHCE PAN PAMIĘTAĆ.

Gurnik pszodowy z Zofiufki21.02.2019 12:26

No to kiedy płacom? Pytam bo siem jusz spakowałem z mojom Zofijom i czekamy na samolot do San Eskobar.

Leszek21.02.2019 10:55

Obiecał dywidendę wypłacić w tym roku.

Pokaż wszystkie opinie (46)