Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°16°
22 lutego 2019

Rusza miejski plan naprawy wiaduktów

Rusza miejski plan naprawy wiaduktów
fot. UM Jastrzębie

Jastrzębie przystępuje do realizacji miejskiego planu naprawy wiaduktów. Jeszcze w tym roku zrealizowane zostaną trzy poważne inwestycje: przebudowa wiaduktów na ulicy Wyzwolenia i Zdziebły oraz w ciągu Alei Piłsudskiego.

Pierwsza inwestycja rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek. Od 25 lutego br. zamknięty zostanie fragment ulicy Wyzwolenia na odcinku 200 metrów w rejonie wiaduktu i skrzyżowania z ulicą Ruptawską.

-Zakres robót obejmuje rozebranie starego, budowanego jeszcze w latach 70-tych wiaduktu. Zasypanie wyrwy po demontażu i stworzenie specjalnego, betonowego przepustu, by umożliwić tamtędy przejazd rowerzystom - tłumaczy Maria Pilarska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji.

Wykonawcą inwestycji jest firma Budrol z Pawłowic. Roboty potrwają do końca roku. W tym czasie wyznaczony będzie objazd ulicami: Ranoszka, Armii Krajowej, Al. Jana Pawła II, Jagiełły i Cieszyńską. Koszt inwestycji to 2,5 mln zł.

Miejski plan naprawy wiaduktów zakłada kompleksowy remont jeszcze dwóch obiektów. Do końca marca przygotowana zostanie dokumentacja przetargowa na przebudowę wiaduktu na ulicy Zdziebły. Jego remont rozpocznie się niezwłocznie po wyłonieniu wykonawcy.

Zaś do końca maja będzie gotowa dokumentacja projektowa przebudowy wiaduktu w ciągu Alei Piłsudskiego. Następnie miasto ogłosi przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jesienią ruszy przebudowa wiaduktu, na którym dla bezpieczeństwa obecnie wprowadzone jest ograniczenie ruchu kołowego.

- Przystępując do realizacji miejskiego planu naprawy wiaduktów kierujemy się przede wszystkim oceną stanu technicznego tychże obiektów. Większość wiaduktów na terenie naszego miasta budowanych było w latach 70-tych. Ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Nasz plan uwzględnia też towarzyszące inwestycjom utrudnienia dla mieszkańców i konieczność wprowadzenie objazdów. Remonty wiaduktów są tak zaplanowane, by nie sparaliżować miasta. Są też skrojone na miarę możliwości naszego budżetu - podsumowuje prezydent Anna Hetman.

Dodajmy, że przegląd obiektów mostowych dokonywany jest zgodnie z prawem budowlanym - co roku lub 5 lat. A w przypadku pogarszającego się stanu technicznego kontrole prowadzone są na bieżąco.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Grodzka gotowa. Kiedy remont wiaduktu na Piłsudskiego? Grodzka gotowa. Kiedy remont wiaduktu na Piłsudskiego?

Już jeżdżą przez ulicę Grodzką Już jeżdżą przez ulicę Grodzką

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Wiejska23.02.2019 11:51

Gratulacje! Pozamykać wszystkie wjazdy do miasta i problem z głowy. Obiecać, że to tylko na jakiś czas, a potem będzie pieknie. Mieszkańcy Wiejskiej uwierzyli. I jesteśmy odcięci od wszystkiego już przeszło rok, a na zmianę nie ma szans.
Myślenie starszej pani z infrastruktury znowu działa - jak coś jest zepsute, to zamknąć i kłopot z głowy (tak było ze schodami w mieście). Ale jak się zbliżą wybory, to wszystko zacznie działać i wszystko nagle da się zrobić.

Marcinek22.02.2019 18:59

Ja mam zdrowe twarde ręce
A ja plecy mocne, zdrowe
A więc bracia jak najprędzej
Zaczynajmy odbudowę.

Niech się mury pną do góry
Niech kominy mają pion
Zbudujemy po raz trzeci
Nowy dom.

Ja mam piasek a ja oczy
A tam stoi betoniarka
A jak wróg nam prąd wyłączy
Zbudujemy przy latarkach.

Ja mam deski oraz krzepę
On ma zardzewiałą piłę
Jak ktoś znów odstawi lipę
To ja chyba się zabiję.

Ja mam cegłę, sklejkę, linę
Żyto, wapno i ogórek
On ma kolejową szynę
A ja bardzo grubą piłę.

Niech się zamkną. Koledzy! A jak się znowu okaże, że ten nowy dom nie będzie miał okien, dachu ani ścian to wtedy z desek zbudujemy samolot i spier...

Matek22.02.2019 17:36

Myślę, że również naczelnik infrastruktury powinien być wymieniony jak te nieszczęsne wiadukty. Ten naczelnik to totalna porażka tego miasta. Pani prezydent z taką ekipa w tym mieście nic pani nie zrobi. No chyba że o to chodzi.

Janusz Nosacz22.02.2019 16:11

A kolej? Kiedy kolej?

do "Mc Gyver"22.02.2019 14:49

Słońce ci za mocno przygrzało czy mróz ścisnął twór rozum. Nie podpisuj się czyimś nazwiskiem, bo niczego nie wymyśliłeś. A pytanie jest infantylne, jak ty sam. Złap się za boki i śmiej się do sera.

Gość22.02.2019 14:32

A kiedy remont przedszkola w Bziu Górnym zaplanowano.

Mc Gyver22.02.2019 11:57

A kolej? Kiedy kolej?

Pokaż wszystkie opinie (11)