Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
22 lutego 2019

Nowe technologie dla Jastrzębia

Nowe technologie dla Jastrzębia
fot. pixabay

Czy nowe technologie są szansą dla Jastrzębia? Między innymi o tym, będą rozmawiać w Jastrzębiu członkowie Zespołu Parlamentarnego ds. kopalni Krupiński i technologii podziemnego zgazowania węgla, którzy spotkają się na posiedzeniu wyjazdowym.

Jak podkreślają organizatorzy posiedzenia, nowe technologie to niewątpliwie ratunek i szansa dla polskich kopalni węgla kamiennego, jak również gwarancja szybkiego rozwoju Górnego Śląska, Zagłębia Lubelskiego, jak i pozostałych części Polski, które uznają zastosowanie innowacyjnych rozwiązań energetycznych za ważny element swojego rozwoju.

- Według Głównego Geologa Kraju, prof. Mariusza Oriona Jędryska szacunkowe zasoby węgla kamiennego w Polsce poniżej głębokości 1200 metrów (granica opłacalności wydobycia węgla kamiennego przy zastosowaniu dotychczasowych rozwiązań), są co najmniej 10 razy większe, niż powyżej tego poziomu (szacunkowo: ok. 500 miliardów ton). Wykorzystanie tak ogromnego bogactwa wymaga jednak sięgnięcia po nowatorskie metody wydobycia. Polska ma gigantyczne możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii. Prawdopodobne szacowane dochody z tego typu produkcji mogą być tak wielkie, iż dzięki uzyskanym z nich środkom finansowym będziemy mogli nawet spłacić długi publiczne Polski, w tym najważniejszy dług systemu emerytalnego - mówi poseł Jacek Wilk (poseł niezrzeszony).

Posiedzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych.

Termin: poniedziałek, 25 lutego,

Hotel Dąbrówka, ul. 1 Maja, początek o godz. 18:00.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: Cracovia nie do pokonania Hokej: Cracovia nie do pokonania

Nowy film promujący miasto. Jest się czym chwalić Nowy film promujący miasto. Jest się czym chwalić

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Znafca temató25.02.2019 10:50

Dorze, że chociaż nasz magistrat jest kopalnią yntelektó. Osoby tam zasiadające to elyty naszej yntelygencyji.

Radio Teheran22.02.2019 13:57

@pawel
Wczesniej bylo Karlino, Polska miala byc drugim Kuwejtem.

pawel22.02.2019 11:50

Ucichł temat Gazu Łupkowego co to miał zrobić z Polski Potęgę Gazową to teraz będą nam mydlić oczy zagazowaniem węgla.

Carbon22.02.2019 11:48

w tym roku planowany jest import węgla w wysokosci 22 milionów ton , ponieważ przy obecnych zdolnościach wydobywczych polskich kopalń ich roczne wydobycie starcza na potrzeby średniej wielkości kotłowni osiedlowej.Sytuację pogarsza fakt , że głowny specjalista od górnictwa z wykształcenia SOCJOLOG nie widząc dalszego sensu zajmowania się nie mającym przyszłości górnictwem pragnie kandydowac do PE , gdzie po ukończniu jednej kadencji będzie miał po osiągnięciu wieku emerytalnego EMERYTURĘ PŁACONĄ PRZEZ PARLAMENT EUROPEJSKI . Tak więc zarówno jak i co miesięczna pensja i perspektywa emerytury wypłacanej w EURO jest bardziej kusząca niż opowiadanie bajek na temat górnictwa.A o tych gigantycznych możliwościach wykorzystania nowoczesnych technologii to słyszymy już od wielu , wielu lat i tylko słyszymy .

Radio Teheran22.02.2019 10:32

Gadka szmatka. W kolko to samo, bez konkretow.