Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°14°
22 lutego 2019

Nowe technologie dla Jastrzębia

Nowe technologie dla Jastrzębia
fot. pixabay

Czy nowe technologie są szansą dla Jastrzębia? Między innymi o tym, będą rozmawiać w Jastrzębiu członkowie Zespołu Parlamentarnego ds. kopalni Krupiński i technologii podziemnego zgazowania węgla, którzy spotkają się na posiedzeniu wyjazdowym.

Jak podkreślają organizatorzy posiedzenia, nowe technologie to niewątpliwie ratunek i szansa dla polskich kopalni węgla kamiennego, jak również gwarancja szybkiego rozwoju Górnego Śląska, Zagłębia Lubelskiego, jak i pozostałych części Polski, które uznają zastosowanie innowacyjnych rozwiązań energetycznych za ważny element swojego rozwoju.

- Według Głównego Geologa Kraju, prof. Mariusza Oriona Jędryska szacunkowe zasoby węgla kamiennego w Polsce poniżej głębokości 1200 metrów (granica opłacalności wydobycia węgla kamiennego przy zastosowaniu dotychczasowych rozwiązań), są co najmniej 10 razy większe, niż powyżej tego poziomu (szacunkowo: ok. 500 miliardów ton). Wykorzystanie tak ogromnego bogactwa wymaga jednak sięgnięcia po nowatorskie metody wydobycia. Polska ma gigantyczne możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii. Prawdopodobne szacowane dochody z tego typu produkcji mogą być tak wielkie, iż dzięki uzyskanym z nich środkom finansowym będziemy mogli nawet spłacić długi publiczne Polski, w tym najważniejszy dług systemu emerytalnego - mówi poseł Jacek Wilk (poseł niezrzeszony).

Posiedzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych.

Termin: poniedziałek, 25 lutego,

Hotel Dąbrówka, ul. 1 Maja, początek o godz. 18:00.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konferencja gospodarcza z udziałem prof. Buzka Konferencja gospodarcza z udziałem prof. Buzka

JSW stawia na nowoczesne technologie JSW stawia na nowoczesne technologie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Znafca temató25.02.2019 10:50

Dorze, że chociaż nasz magistrat jest kopalnią yntelektó. Osoby tam zasiadające to elyty naszej yntelygencyji.

Radio Teheran22.02.2019 13:57

@pawel
Wczesniej bylo Karlino, Polska miala byc drugim Kuwejtem.

pawel22.02.2019 11:50

Ucichł temat Gazu Łupkowego co to miał zrobić z Polski Potęgę Gazową to teraz będą nam mydlić oczy zagazowaniem węgla.

Carbon22.02.2019 11:48

w tym roku planowany jest import węgla w wysokosci 22 milionów ton , ponieważ przy obecnych zdolnościach wydobywczych polskich kopalń ich roczne wydobycie starcza na potrzeby średniej wielkości kotłowni osiedlowej.Sytuację pogarsza fakt , że głowny specjalista od górnictwa z wykształcenia SOCJOLOG nie widząc dalszego sensu zajmowania się nie mającym przyszłości górnictwem pragnie kandydowac do PE , gdzie po ukończniu jednej kadencji będzie miał po osiągnięciu wieku emerytalnego EMERYTURĘ PŁACONĄ PRZEZ PARLAMENT EUROPEJSKI . Tak więc zarówno jak i co miesięczna pensja i perspektywa emerytury wypłacanej w EURO jest bardziej kusząca niż opowiadanie bajek na temat górnictwa.A o tych gigantycznych możliwościach wykorzystania nowoczesnych technologii to słyszymy już od wielu , wielu lat i tylko słyszymy .

Radio Teheran22.02.2019 10:32

Gadka szmatka. W kolko to samo, bez konkretow.