Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
 0°°
19 lutego 2019

Druga porażka z JKH z Cracovią

Co raz trudniejsza sytuacja w ćwierćfinałowej rywalizacji. Hokeiści Comarch Cracovii wygrali drugi mecz, tym razem 3:1 na własnym lodowisku. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już w premierowej odsłonie, w której padły wszystkie cztery bramki. Kolejny mecz w czwartek 21 lutego na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju.

Drugi mecz lepiej zaczęli jastrzębianie. Już w drugiej minucie wynik otworzył Tomasz Kulas. Wychowanek JKH sprytnie przeciął zagranie Radosława Nalewajki, czym skutecznie zmylił Miroslava Koprziwę. To były jednak miłe złego początki. Jeszcze przed przerwą Pasy odrobiły straty i to z nawiązką. Krakowianie wykorzystali trzy fatalne błędy jastrzębskiej defensywy i po pierwszej odsłonie było 3:1 dla Comarch Cracovii. Sposób na Ondreja Raszkę znaleźli kolejno: Michal Vachovec, Kamil Kalinowski i Mateusz Bepierszcz.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Warunki gry dyktowali krakowianie, którzy grając wysokim pressingiem skutecznie blokowali wszelkie próby rywali. Nawet 79. sekund gry w przewadze pięciu na trzech było za mało, aby sforsować defensywę Cracovii. Z drugiej strony lodowiska krążek również nie znalazł drogi do bramki i wynik 3:1 na korzyść gospodarzy nie uległ zmianie.

Dwadzieścia minut to sporo czasu, by w hokeju odrobić dwa gole straty. Pod warunkiem, że ma się jakiekolwiek argumenty w zanadrzu. Tych w ekipie JKH GKS Jastrzębie zabrakło, by przeciwstawić się Comarch Cracovii. Pasy wygrały drugi mecz rywalizacji i od awansu do półfinału dzielą ich już tylko dwa zwycięstwa. Jastrzębianie, chcąc jeszcze nawiązać walkę muszą wykorzystać mecz przed własną publicznością. Spotkanie numer trzy w czwartek 21 lutego na lodowisku Jastor.

COMARCH CRACOVIA - JKH GKS JASTRZĘBIE 3:1  (3:1, 0:0, 0:0)

0:1 - 01:30 - Tomasz Kulas - Łukasz Nalewajka
1:1 - 14:52 - Michal Vachovec - Stephan Csamango
2:1 - 16:28 - Kamil Kalinowski - Jaakko Turtiainen, Damian Kapica (5/4)
3:1 - 17:14 - Mateusz Bepierszcz - Michal Vachovec, Miloslav Jachym

Comarch Cracovia: Koprziwa (Łuba) - Kruczek, Charnaok, Turtiainen, Kalinowski, Kapica - Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango - Jachym, Jeżek, Szwec, Domogała, Tvrdoń - Musioł, Gajor, Drzewiecki, Bryniczka, Zygmunt.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) - Lukaczik, Homer, Wróbel, Fabusz, Kasperlik - Kubesz, Kostek, R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Gimiński, Sulka, Ł. Nalewajka, Jarosz, Nahunko - Kantor, Michałowski, Sołtys, Wałęga, Paś.

Kary: 10:8 / Strzały: 31:19 / Widzów: 1 000.
Sędziowali: Przemysław Kępa, Włodzimierz Marczuk (główni) oraz Maciej Byczkowski, Wojciech Moszczyński (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Rudolf Rohaczek (Comarch Cracovia).

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:0 dla Comarch Cracovii.