Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°16°
22 lutego 2019

Rusza rewitalizacja Parku Zdrojowego

Rusza rewitalizacja Parku Zdrojowego
fot. UM Jastrzębie

Długo oczekiwana rewitalizacja Parku Zdrojowego właśnie się rozpoczęła. Wprawdzie część tego miejsca będzie niedostępna do końca roku, ale warto poczekać na efekty

- Park Zdrojowy jest jedną z najatrakcyjniejszych części Jastrzębia-Zdroju. Swoją architekturą przypomina o uzdrowiskowych korzeniach naszego miasta. W tym roku przywrócimy blask tego miejsca – mówi prezydent Anna Hetman.

Inwestycja to kontynuacja rozpoczętego kilka lat temu przedsięwzięcia mającego na celu rewitalizacje parku. Dotychczas udało się odnowić część głównej alei i sąsiednich ścieżek spacerowych. Tym razem zakres robót obejmie północną część parku. Firma Melkad, która wygrała przetarg, do końca roku zobowiązana jest do przebudowy i odrestaurowania placu głównego pomiędzy Domem Zdrojowym i Galerią Historii Miasta wraz z fontanną, muszlą koncertową, ścieżką przed frontem i za budynkiem GHM.

Dodatkowo prace obejmą alejkę główną od biblioteki „Masnówka” do parku, ścieżkę przed frontem Domu Zdrojowego, placyk z pergolami koło Domu Zdrojowego. Roboty mają bardzo szeroki zakres. Ujmują również odwodnienie terenu z włączeniem do kanalizacji deszczowej, oświetlenie terenu, schody terenowe, murki oporowe i elementy małej architektury. Wszystko pod okiem wojewódzkiego konserwatora zabytków w Katowicach.

Z uwagi na bardzo szeroki zakres inwestycji część parku będzie zamknięta dla mieszkańców aż do końca roku. A w sezonie letnim organizowane tam imprezy będą przeniesione na OWN oraz do jaru południowego. Co najważniejsze ograniczenia nie dotyczą biblioteki Masnówka, Domu Zdrojowego i Inhalatorium. Do tych miejsc mieszkańcy i odwiedzający nasze miasto turyści będą mogli dotrzeć spacerując od ul. 1 Maja.

- Wiem, że to dla wielu mieszkańców spore utrudnienie, ale jestem przekonana, że efekt końcowy będzie na tyle zadawalający, że będziemy z podziwem patrzeć na nasz Park Zdrojowy - dodaje Anna Hetman.

Całość inwestycji kosztować będzie 4,2 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie fontanna i pomnik górników? Będzie fontanna i pomnik górników?

Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Radio TEHERAN03.03.2019 19:00

Fontanna pozostaje bez zmian nie będzie wymieniana, założenia w projekcie były dotyczące zmiany fontanny na tryskacze wodne, ale niema sensu i byłoby to nie logiczne,aby dobra fontanna była wymieniana..za parę lat ''dobrych'' lat być może tryskacze wodne zastąpią fontannę, ale na pewno nie teraz i nie podczas tej rewitalizacji. :)

Gość25.02.2019 1:48

Tylko Zdrój, a centrum miasta ostoją meneli .A propos zabytków - w dzielnicy Jastrzębie Górne istnieje jeszcze dworzec kolejowy, już w sumie tonąca w śmieciach ruina .Czy czekamy już tylko na jego podpalenie?

Radio Teheran24.02.2019 19:30

@Pracownik
A fontannie co dolega, ze trzeba ja znow wymienic?

do Pracownik24.02.2019 16:51

Dzięki wielkie za info.

Radio Teheran24.02.2019 10:35

@do Radio Teheran
Nic nie schlo. Po upadku uzdrowiska dlugo o park nie dbano nalezycie.
I to ty mnie obrazasz piszac o brzozach w parku.

Nie tylko drzewa ucierpialy. Nalezyce do Funduszu Wczasow Pracowniczych sanatorium Gornik, zostalo sprzedane i spalone.
Ten proces bezrefleksyjnej destrukcji zabytkow i unikatow trwa nadal w najlepsze.

do Pracownik24.02.2019 8:52

I taka informacja powinna znaleźć się w podanej informacji. Co i kiedy zostanie wykonane, ze szczegółami. Wtedy nie będzie "niestosownych" komentarzy.

Nie lubię 99%wlascicieli psów24.02.2019 8:21

A właściciele psów niech zaczną zbierać kupy po swoich pupilach a nie wszystko obesrane żadne remonty nie pomogą jak ludzie nie nabędą kultury osobistej.Wszystkie chodniki, skwery,place zabaw wszystko w psich kupach .

Pokaż wszystkie opinie (23)