Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
TEB
25 lutego 2019

JSW: Znowu hipoteka na kopalnie

JSW: Znowu hipoteka na kopalnie
fot. JSW / Dawid Lach

Jastrzębska Spółka Węglowa kupuje przedsiębiorstwo budowy szybów. Wiąże się to z zabezpieczeniem finansowym, którym mogą być hipoteki na części majątku kopalń.

Zakupienie przez JSW Przedsiębiorstwa Budowy Szybów z siedzibą w Tarnowskich Górach to wydatek ok. 204 mln zł. Jak wynika z projektów uchwał przedstawionych na najbliższe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki, akcjonariusze mają wyrazić zgodę na  ustanowienie zabezpieczeń planowanego finansowania dłużnego.

- W prowadzonym procesie pozyskania długoterminowego finansowania dla Grupy Kapitałowej JSW, uzgodniono z klubem instytucji finansowych w składzie: Agencja Rozwoju Przemysłu, BGK, Bank Pekao, PKO BP ICBC (Europe) oddział w Polsce wstępne warunki finansowania w łącznej kwocie 760 mln zł, które zostanie udzielone w walutach złoty oraz dolar - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały. 

Proponowana uchwała posiada zapis, że zabezpieczeniem tego finansowania będzie m.in. hipoteka na nieruchomościach oraz zastawy rejestrowe na zbiorach rzeczy ruchomych, choćby ich skład był zmienny, wchodzących w skład: ZORG Ruch „Zofiówka”, ZORG KWK „Knurów-Szczygłowice” oraz ZORG KWK „Pniówek”, zastawów rejestrowych na akcjach spółki w kapitale zakładowym JSW Koks, zastaw rejestrowy na akcjach spółki Przedsiębiorstwo Budowy Szybów. 

Planowane do pozyskania finansowanie zostanie przeznaczone na finansowanie inwestycji realizowanych przez Grupę Kapitałową JSW i na finansowanie innych celów ogólnokorporacyjnych GK JSW, w tym na finansowanie obrotowe oraz w ramach kredytu akwizycyjnego sfinansowanie nabycia przez spółkę akcji przedsiębiorstwo budowy szybów

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW" "Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW"

JSW będzie szukać węgla w lubelskiem JSW będzie szukać węgla w lubelskiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Gornik JSW28.02.2019 22:20

Moze mi ktos wytłumaczyc jedna rzecz... JSW zarobiła ok 1000 milionów (1,miliarda ) za 2018rok teraz chca kupic PBSZ za 200 mil to po co brac kredyt za 300 mil (razem z odsetkami). Jak w kasie powinno zostac jeszcze 800 milionów ?

Znafca temató27.02.2019 5:57

Myślisz, żebym tego nie zrobił, gdybym tylko mógł? Sęk w tym, że już mieszkam w Czechach, a przez wiele lat byłem mieszkańcem Jastrzębia-Zdroju. Teraz przyjeżdżam tam tylko żeby dzieciom swoim pokazać jak skansen wygląda. Poza tym straszę swoje dzieci, że jak będą niegrzeczne, to podzielą los mieszkańców tego miasta. Wiecie co? To działa. Nie raz budzą się w nocy z płaczem. Tak, wiem. Pokazywanie im Jastrzębia to zbyt okrutne

Do znawca temató 26.02.2019 19:51

Wyprowadz sie tam jak tak dobrze ...

Znafca temató26.02.2019 18:14

Czyli kolejna patologia rodem z ustaleń okrągłego stołu. U nas solidarnościowcy dogadywali się z komunistami, a w Czechach prezydent Havel ich po prostu pogonił i odciął od koryta. Nie funkcjonują u nich takie chore twory i kasożerne jak IPN i takie tam. To do nich lgną inwestorzy a nowe miejsca pracy powstają jak grzyby po deszczu.

Do Znafca temató Dziś o 5:5726.02.2019 7:26

Znafco temató dlatego ....Dz.U.2019.0.263 t.j. - Ustawa z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych

Znafca temató26.02.2019 5:57

Fundusz gwarancyjny utrzymuje tłuste koty z ZZ. Jak to jest, że w takich Czechach na przykład jeden związek zawodowy obsługuje kilka firm, znajduje się poza bramą zakładu pracy a utrzymywany jest ze składek członków? U nich gospodarka pędzi do przodu, inwestorzy cały czas budują nowe zakłady pracy, bezrobocie praktycznie nie istnieje, za pensję można godnie żyć. Czy to takie trudne wziąć przykład od nich? Ale nie, bo ZZ, bo Solidarność.

prawnik25.02.2019 16:51

Oto jak robi się dobre interesy!!!

Pokaż wszystkie opinie (17)