Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
28 lutego 2019

Wiadukt na Piłsudskiego sprawdzany co tydzień

Wiadukt na Piłsudskiego sprawdzany co tydzień
fot. MZK Jastrzębie

Stan wiaduktu na al. Piłsudskiego jest co tydzień badany. Trzeba liczyć się z tym, że może być w każdej chwili zamknięty.

Stan wiaduktu na al. Piłsudskiego jest co tydzień dokładnie sprawdzany. Chodzi o to, aby w porę zareagować na pogorszenie się jego stanu i zapobiec katastrofie budowlanej.

Obecnie na ukończeniu  jest projekt wiaduktu. Następnie będzie można ogłosić przetarg, który wyłoni wykonawcę. Nowy wiadukt ma być w zamyśle dwoma mniejszymi wiaduktami, na których będą dwa pasy ruchu – podobnie jak to jest  w Bziu. Takie rozwiązanie umożliwi korzystanie z tego przejazdu, nawet w sytuacji, kiedy jedna z dróg będzie wyłączona z użytkowania z powodu remontu.

Budowa jednego pasa wiaduktu, po którym ruch będzie odbywał się w obie strony jest przewidywana w 2020 roku. Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 7-8 mln zł.

W Jastrzębiu jest 48 wiaduktów, które podlegają obowiązkowym przeglądom - co 5 lat, a w przypadku ich złego stanu technicznego częściej. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Po wiadukcie ani śladu. Jest droga za 2,5 mln zł Po wiadukcie ani śladu. Jest droga za 2,5 mln zł

Są pieniądze na wiadukt przy Piłsudskiego? Nastąpił przełom? Są pieniądze na wiadukt przy Piłsudskiego? Nastąpił przełom?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!