Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
EkoOkna
1 marca 2019

Byli bliscy śmierci. Jest akt oskarżenia

Byli bliscy śmierci. Jest akt oskarżenia
fot. Policja.pl

Cała Polska była poruszona sprawą dwóch chłopaków, których nieprzytomnych znaleziono w czerwcu 2018 r. na klatce schodowej bloku na osiedlu 1000-lecia. Nie wiadomo było czy przeżyją. Rusza proces dilerów, którzy sprzedali im dopalacze.

- Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu Zdroju  skierowała akt oskarżenia przeciwko Marcinowi B. i Michałowi K. o czyn z art. 156 § 1 pkt. 2 Kodeksu karnego. Michałowi K. zarzucono, że 16 czerwca 2018 r. na osiedlu 1000-lecia w Jastrzębiu Zdroju sprzedał substancję psychoaktywną Marcinowi B., który to następnie dał ją dwóm  chłopakom (w wieku 15 i 16 lat), co spowodowało u nich ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, tj. popełnienie przestępstwa z art. 156 § 1 pkt. 2 k.k. - informuje Prokuratura. Oprócz tego Michałowi K. zarzucono posiadanie niewielkich ilości amfetaminy.

 Śledztwo dotyczyło zdarzenia z 16 czerwca 2018 r., kiedy to na klatce schodowej jednego z bloków na osiedlu 1000-lecia funkcjonariusze Straży Miejskiej znaleźli dwóch młodych mężczyzn, którzy byli nieprzytomni. Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala. 

 Śledczy ustalili, że stan pokrzywdzonych był związany z zażyciem dopalaczy. Dopalacz, po którego zażyciu doszło u mężczyzn do objawów ostrego zatrucia i zagrożenia życia, wypalili wspólnie z Marcinem B. Ten zaś, kupił wcześniej substancję psychoaktywną od swojego znajomego Michała K. 

 W wyniku przeprowadzonych przeszukań u Michała K.  i Marcina B. znaleziono nowe substancje psychoaktywne, u Michała K. - amfetaminę. 

 Dopalacz o nazwie ABD FUBINACA, jaki zażyli mężczyźni, jest uznawany za substancję stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Hospitalizacja obu pokrzywdzonych trwała ponad 7 dni, uszczerbek na zdrowiu, jakiego doznali stanowił chorobę realnie zagrażającą życiu.  

Podejrzanym grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności. Sprawę będzie rozpoznawał Wydział Zamiejscowy w Rybniku  Sądu Okręgowego w Gliwicach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hodował konopie indyjskie w mieszkaniu Hodował konopie indyjskie w mieszkaniu

Marihuana na Harcerskiej i 3 lata więzienia Marihuana na Harcerskiej i 3 lata więzienia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Gość09.05.2019 16:41

wiem że piszę to długo po zdarzeniu ale niech niektórzy się zastanowią co piszą

On a03.03.2019 10:38

Ksawery popieram

Gość02.03.2019 21:25

Byli bliscy śmierci i dlaczego nie zeszli??? Widać buk nie jest sprawiedliwy.

Gość02.03.2019 12:39

"Byli bliscy śmierci" ,popłakałem się ze wzruszenia i współczucia nad degeneratami.

Adam02.03.2019 12:00

A ci chłopcy nie wiedzieli co biorą?

Proste Rozwiązanie 01.03.2019 14:48

Rozliczenie dilerów powinno być proste. Stryczek! Każdy, kto rozprowadza środki narkotyczne i oszałamiające powinien mieć zapewniony nowoczesny stryczek, który będzie się wolno zaciskał na szyli dilera i każdego szajbusa, który ma zamiar narazić życie innych, bez powodu lub z chęci zarobku.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

smerf12501.03.2019 13:45

Pokrzywdzeni? To chyba jakiś żart.

Pokaż wszystkie opinie (15)