Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
1 marca 2019

Byli bliscy śmierci. Jest akt oskarżenia

Byli bliscy śmierci. Jest akt oskarżenia
fot. Policja.pl

Cała Polska była poruszona sprawą dwóch chłopaków, których nieprzytomnych znaleziono w czerwcu 2018 r. na klatce schodowej bloku na osiedlu 1000-lecia. Nie wiadomo było czy przeżyją. Rusza proces dilerów, którzy sprzedali im dopalacze.

- Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu Zdroju  skierowała akt oskarżenia przeciwko Marcinowi B. i Michałowi K. o czyn z art. 156 § 1 pkt. 2 Kodeksu karnego. Michałowi K. zarzucono, że 16 czerwca 2018 r. na osiedlu 1000-lecia w Jastrzębiu Zdroju sprzedał substancję psychoaktywną Marcinowi B., który to następnie dał ją dwóm  chłopakom (w wieku 15 i 16 lat), co spowodowało u nich ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, tj. popełnienie przestępstwa z art. 156 § 1 pkt. 2 k.k. - informuje Prokuratura. Oprócz tego Michałowi K. zarzucono posiadanie niewielkich ilości amfetaminy.

 Śledztwo dotyczyło zdarzenia z 16 czerwca 2018 r., kiedy to na klatce schodowej jednego z bloków na osiedlu 1000-lecia funkcjonariusze Straży Miejskiej znaleźli dwóch młodych mężczyzn, którzy byli nieprzytomni. Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala. 

 Śledczy ustalili, że stan pokrzywdzonych był związany z zażyciem dopalaczy. Dopalacz, po którego zażyciu doszło u mężczyzn do objawów ostrego zatrucia i zagrożenia życia, wypalili wspólnie z Marcinem B. Ten zaś, kupił wcześniej substancję psychoaktywną od swojego znajomego Michała K. 

 W wyniku przeprowadzonych przeszukań u Michała K.  i Marcina B. znaleziono nowe substancje psychoaktywne, u Michała K. - amfetaminę. 

 Dopalacz o nazwie ABD FUBINACA, jaki zażyli mężczyźni, jest uznawany za substancję stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Hospitalizacja obu pokrzywdzonych trwała ponad 7 dni, uszczerbek na zdrowiu, jakiego doznali stanowił chorobę realnie zagrażającą życiu.  

Podejrzanym grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności. Sprawę będzie rozpoznawał Wydział Zamiejscowy w Rybniku  Sądu Okręgowego w Gliwicach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Poniosą karę nawet za najmniejsze ilości narkotyków Poniosą karę nawet za najmniejsze ilości narkotyków

Mężczyźni mieli przy sobie 4,6 kg narkotyków Mężczyźni mieli przy sobie 4,6 kg narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Gość09.05.2019 16:41

wiem że piszę to długo po zdarzeniu ale niech niektórzy się zastanowią co piszą

On a03.03.2019 10:38

Ksawery popieram

Gość02.03.2019 21:25

Byli bliscy śmierci i dlaczego nie zeszli??? Widać buk nie jest sprawiedliwy.

Gość02.03.2019 12:39

"Byli bliscy śmierci" ,popłakałem się ze wzruszenia i współczucia nad degeneratami.

Adam02.03.2019 12:00

A ci chłopcy nie wiedzieli co biorą?

Proste Rozwiązanie 01.03.2019 14:48

Rozliczenie dilerów powinno być proste. Stryczek! Każdy, kto rozprowadza środki narkotyczne i oszałamiające powinien mieć zapewniony nowoczesny stryczek, który będzie się wolno zaciskał na szyli dilera i każdego szajbusa, który ma zamiar narazić życie innych, bez powodu lub z chęci zarobku.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

smerf12501.03.2019 13:45

Pokrzywdzeni? To chyba jakiś żart.

Pokaż wszystkie opinie (15)