Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
1 marca 2019

"Znaczenie węgla będzie spadać"

"Znaczenie węgla będzie spadać"
fot. pixabay

Ciągle trwają dyskusję na temat tego, czy Polska gospodarka powinna oprzeć się na węglu. Janusz Steinhoff, były minister gospodarki uważa, że znaczenie węgla będzie spadać.

- Musimy mieć świadomość, że odchodzimy od mocnego górnictwa węgla kamiennego, wydobycie węgla w Polsce jest coraz mniej opłacalne. Warunki górniczo-geologiczne w kopalniach górnośląskich są takie, a nie inne - generują wysokie koszty. Trzeba te koszty oczywiście obniżać mówił Janusz Steinhoff, podczas konferencji Zmieniamy Polski Przemysł (portal wnp).

Według byłego ministra i wicepremiera Polska co roku będzie produkować coraz mniej węgla kamiennego. Obecnie roczne krajowe wydobycie to blisko 60 mln ton, do czego dochodzi import - blisko 20 mln ton. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na co JSW wyda 2 mld zł? Na co JSW wyda 2 mld zł?

Debry Śląska: Pomarańczowi pokonują GKS Katowice Debry Śląska: Pomarańczowi pokonują GKS Katowice

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Do Lowerboj04.03.2019 15:36

No dokładnie i nic z tym nie zrobisz bo cała góra JSW i na kopalniach to mieszkańcy SWD oraz SZO. I zatrudniają dalej swoich. A jeżeli byli mieszkańcami SJZ bo byli tacy to dostali działki wielkie za grosze u swoich sąsiadów w SWD i SZO w zamian za zatrudnianie pociotków.
Na Zofiówce i Boryni był okres że w szybowym robili tylko ludzie z SCI i byłego Morcinka ciągnął każdy swojego tylko. Teraz jak weźmiesz klucz i przywalisz w łapy komuś w szybowym to zawsze to ktoś z SWD. Mafia kopalniana i związkowa.

Lowerboj04.03.2019 8:19

Pierwszeństwo zatrudnienia w JSW powinni mieć mieszkańcy naszego miasta. Dlaczego? Ponieważ to my każdego dnia borykamy się z następstwem szkód górnczych. Inni przyjadą, popracują i wracają do niezapadających się domów, śmiejąc nam się w twarz. Ale widać, że taka sytuacja jest komuś bardzo na rękę.

gosc02.03.2019 21:30

ciekawe jakby zwolnic wszystkich z jsw co mieszkaja w zorach, czy bezrobocie wzrosnie u nich czy nie?
ale marzy mi sie zeby sprywatyzowac jsw i zeby wlasciciel wypowiedzial umowy wszystkim z zor skoro jsw nie moze tam skrawka fedrowac

Do Henia, co bielizny nie zmienia02.03.2019 18:51

No co do Żorzan to się nie zgodzę bo większość pracuje w JSW na Boryni, Pniówku część na Zofiówce. I sporo na Budryku. A w ich strefach przemysłowych i marketach robią za ochłapy nasi mieszkańcy i Ukraińcy. To samo tyczy się Wodzisławia Śląskiego.

Gość02.03.2019 16:34

Henia 11.36 90%mieszkancow Żor to górnicy którzy czerpią korzyści z pracy w jsw a nie z bieda zakładów w Żorach.

Henia, co bielizny nie zmienia02.03.2019 11:36

Chcecie receptę na rozwój gospodarczy miasta? Zamknąć kopalnie. Miasto upadnie? Spójrzcie tylko na Żory. Kopalnie zamknęli i miasto kwitnie. Inwestorzy ściągają, inwestycje powstają, mieszkańcy mają nowe miejsca pracy. Brak wszechobecnego górniczego betonu związkowego zachęca to pojawienia się nowych inwestorów!

Janusz Tracz 02.03.2019 6:59

Co z tego ze to było 100% zapotrzebowanie, jak to było w dzien wolny i przez 2h, pomijam fakt ze to info ze zrodel niemickich, a niemiecka propaganda zawsze dzialala dobrze a to oni narazie najwiecej krzycza jaki to wegiel zly a sa najwiekszymi trucicielami w europie

Pokaż wszystkie opinie (22)