Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°14°
1 marca 2019

"Kierownik budowy nie wytrzymał i odszedł"

"Kierownik budowy nie wytrzymał i odszedł" Zdjęcie z września 2018 roku
fot. kb /jastrzebieonline

Modernizacja Zespołu Szkół nr 9 odbywa się nie bez problemów. Jeśli firma do 23 marca nie wywiąże się z nałożonych na nią zadań, to umowa może zostać zerwana. Koszt przebudowy to około 1,6 mln zł.

We wrześniu 2018 roku rozpoczęła się przebudowa Zespołu Szkół nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka, przy ul. 11 Listopada. W I etapie przewidziano: wyburzenie istniejącego, głównego wejścia do szkoły i dobudowę w jego miejscu nowej klatki schodowej wraz z windą osobową i pochylnią dla osób niepełnosprawnych.

Oprócz tego konieczne stało się przebudowanie instalacji centralnego ogrzewania, gazowej i elektrycznej. To właśnie stało się przyczyną tego, że zaawansowanie budowy jest – zdaniem urzędników - niewystarczające. Jak mówi Maria Pilarska, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Inwestycji Urzędu Miasta, zachodzi obawa, że wykonawca nie zdąży wywiązać się ze wszystkich nałożonych na niego zadań do 23 marca br. Jeśli tak się stanie będzie można zerwać umowę i wyłonić nową firmę.

Jak wyjaśnia naczelnik Pilarska wykonawca trzykrotnie zmieniał kierownika budowy jeden z nich „nie wytrzymał i odszedł”. Poza tym, jak w prawie każdej firmie budowlanej w kraju, we znaki daje się brak i duża rotacja pracowników. Oprócz tego wykonawca usiłował zmienić jedną z firm (tzw. podwykonawcę), ale nie zyskało to akceptacji urzędników, ponieważ firmy te nie spełniały wymogów przetargu.

Jak potoczą się dalej losy przebudowy ZS nr 9? Wszystko okaże się w dniu 23 marca - na ten dzień wyznaczony jest termin zakończenia prac.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Modernizacja boiska przy Kościelnej na ukończeniu Modernizacja boiska przy Kościelnej na ukończeniu

Trwa przebudowa przedszkola w Bziu Trwa przebudowa przedszkola w Bziu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
gość milijon04.03.2019 21:30

Typowe, polskie grzebanie się w g... Z obydwu stron. Jednemu i drugiemu nie starczy "pieniążków", jak coraz częściej mawia się o polskiej walucie. Coraz bardziej, na to wszystko, przychodzi mi na myśl "polskie g...wnowanie", dziadostwo... Jak czegoś nie potrafimy zrobić, nie koniecznie nawet dobrze, tylko w ogóle, to tego nie róbmy tego! Nie róbmy niczego. Będziemy szczęśliwsi i spokojniejsi. Nie bądźmy jak muchy, które lecą do byle czego... Jesteśmy gatunkiem ludzkim! Polakami, Europejczykami!

Do jola04.03.2019 15:38

No właśnie tego przetargu nie wygrał podwykonawca szwagra pani naczelnik. Pieniądze pewne bo publiczne a robi obcy. To trzeba rzucać kody pod nogi.

jola04.03.2019 13:37

Firma? szwagier wygrał przetarg i zatrudnił podwykonawców. A oni wypieli się dupą.

seb04.03.2019 9:01

firma ma rotację pracowników. hihi jakoś w mojej firmie tego nie ma. Pracownik nie robi za głodowa stawkę, ma odpowiednią odzież i narzędzia.

xxx03.03.2019 15:08

Jak będą pracodawcy szanować tak ludzi jak do tej porty to niech sobie sami robią za taką stawkę i niech płacą kary. Proste. Albo dają zarobić albo zwijają interes.

viktor03.03.2019 14:48

Problemem jest też ustawa o zamówieniach publicznych. PiS zamiast budować dwie wierze powinien zmienić ustawę gdzie najważniejszym elementem umowy jest cena. Wygrywa ten kto najniższą. Czas to zmienić ale nie wiem czy rząd będzie miał czas bo już sprawdzają połączenia do Brukseli

Ola02.03.2019 12:48

Jaka firma taka budowa. Nie daja zarobic to beda placic kare . Proste. Do sadu z nimi.

Pokaż wszystkie opinie (28)