Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°14°
4 marca 2019

Agencja Kosmiczna przedstawia dobre praktyki Jastrzębia

Agencja Kosmiczna przedstawia dobre praktyki Jastrzębia
fot. pixabay

Polska Agencja Kosmiczna przedstawiła program, w którym pokazuje Jastrzębie, jako przykład dobrych praktyk w zakresie wykorzystania danych satelitarnych.

Polska Agencja Kosmiczna przygotowała film promocyjny na temat możliwości wykorzystania danych satelitarnych przez instytucje publiczne w ramach programu Sat4Envi. Zostały w nim zaprezentowane dobre praktyki z terenu naszego miasta, a dotyczące osiadania terenu na skutek eksploatacji górniczej.

- Te pomiary są zaskakująco dokładne. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że są to dokładności geodezyjne, czyli rzędu 1 centymetra, a nawet mogą być dokładniejsze. Na monitorze widać obszary, w których zostały zaobserwowane te zjawiska na przestrzeni od września 2015 r. do maja 2018 r. Najważniejszą zaletą pozyskiwania takich danych jest to, że w równych odstępach czasu z jednakową precyzją uzyskujemy informację na temat deformacji w całym obszarze miasta - mówił dla Polskiej Agencji Kosmicznej Jacek Kmita, naczelnik Wydziału Geodezji i Kartografii Urzędu Miasta Jastrzębie Zdrój.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa przegląd spółek węglowych Trwa przegląd spółek węglowych

Członkowie Zarządu JSW zarobili w sumie 3,720 mln zł Członkowie Zarządu JSW zarobili w sumie 3,720 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Lowerboj04.03.2019 13:55

Wszystko to już było. Teraz skapa, NASA skapa będzie. Coś jak Łysek z pokładu Idy, ale kosmicznie nieziemski ;-)

Lucy04.03.2019 11:59

WOOOOW!!!!! Brawo pani A. H. !! To teraz można już nic nie robić, olać te stare wiadukty bo i tak wylecimy w kosmos!! A co na to NASA????????

to jak to się nazywa?04.03.2019 11:10

Kiedyś było takie pomieszczę nie na dole zwane dysponentką. Facet był nikim a rządził całym dołem. Nazywał się dysponent. Teraz ta pakamera z grzejnikiem do grzania kiełbasy będzie się nazywać Centrum Lotów Dołowych. A rządził będzie Kontroler Lotów?

Radio Teheran04.03.2019 10:35

"U nas doświadczenia skutków działania szkód górniczych prowadzi się na żywych organizamch"

Ale budujac bombe, zatrudniali ludzi bez zadnych zabezpieczen. Nie znano zadnej technologii utylizacji odpadow promieniotworczych. Syf wrzucano do dolow w ziemi i do rzeki Columbia.
Gdy dzialania skutki promieniotworczosci juz poznano, firma Du Pont wciaz nie miala zamiaru ludzi chronic, bo bylo to kosztowne.

Andrzej Pistuła04.03.2019 10:13

Nie ma żadnych powodów do dumy. Pozwalamy, aby nasze miasto się zapadało, tylko żeby mieszkańcy SWD SCI SR SZO mieli w Jastrzębiu dobrze płatną pracę. W dzielnicy Ruptawa i Bzie, w bardzo malowniczych miejscach już szykujemy pracę dla przyjezdnych. Wstyd!!!

Leszek04.03.2019 8:53

Kupno dronów to było wyrzucanie pieniędzy .

Lowerboj04.03.2019 8:16

Kiedyś Amerykanie budowali takie miasteczka sztuczne do testowania skutków zrzutu bomby atomowej. U nas doświadczenia skutków działania szkód górniczych prowadzi się na żywych organizamch. Jesteśmy najlepsiejsi!

Pokaż wszystkie opinie (10)