Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
4 marca 2019

Jednak autobusy nie jeżdżą w 100 procentach

Jednak autobusy nie jeżdżą w 100 procentach
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Mimo tego, że protest kierowców Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej zakończył się, to jednak autobusy nie kursują w 100 proc.

Jak poinformował przewodniczący Zarządu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju, autobusy na terenie Jastrzębia nie wykonują planowanych przejazdów w 100 proc. Roman Foksowicz wskazał, że na przykład - 25 lutego wypadło 15 kursów, 26 lutego - 4, a 27 lutego - 7. Przewodniczący zapewnił, że na bieżąco monitoruje stan komunikacji.

- Na dzień obecny (tj. 28 lutego) nie ma zagrożenia tym, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej jest niewypłacalne. Nie ma groźby jego upadku. Jak to będzie w przyszłości - trudno powiedzieć. Wiąże się to z naliczeniem kar za niezrealizowaną komunikację. Obecnie nie możemy mówić o jakiś konkretnych kwotach. Kary mogą być naliczane później oraz rozłożone na raty - wyjaśniał Roman Foskowicz.

- Od momentu powrotu do pracy kierowców PKM zadania nam przydzielone wykonywane są w 100% - mówi Stanisław Słowiński z PKM.

Od 25 lutego obowiązki dyrektora Międzygminnego Związku Komunikacyjnego pełni Grażyna Kuczera, zastępując na tym stanowisku Benedykta Lanusznego. Została ona powołana na to stanowisko na czas ogłoszenia i rozstrzygnięcia konkursu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

CBA sprawdzi Międzygminny Związek Komunikacyjny? CBA sprawdzi Międzygminny Związek Komunikacyjny?

Autobus PKM wycofany z ruchu przez drogówkę Autobus PKM wycofany z ruchu przez drogówkę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (51)
Gość06.03.2019 7:56

Romek trzyma rękę na pulsie on to wszystko załatwi.

Gość06.03.2019 4:32

co niektóre scanie mają odpryski na szybach ciekawe czy też przejdą przegląd, policjant potrafi na drodze zatrzymać dowód rejestracyjny za taką usterkę

Dekiel05.03.2019 20:51

@Gość Masz lepsze info ode mnie?
@Robert myślę, że oni na policji są spokojnie dogadani.

lolo05.03.2019 20:45

Nie trzeba być znawcą a zwłaszcza Policjantem żeby przejechać się Scanią i stwierdzić że te autobusy są nie sprawne .. sory po przeglądach na stacji diagnostycznej ( zaprzyjażnionej z firmą Warbus ) Pierwszy lepszy autobus na stacje niezależna i wszystko wyjdzie ... ogumienie wycieki płynów i układ kierowniczy nie wspomnę o przekroczeniach czasu pracy kierowców .......

Robert 05.03.2019 20:23

Dzień dobraki
323 Solaris odebrany przez warbusa 28 luty mial przeglad w zaprzyjaznionej stacji popekana szyba czołowa lewy przód od strony kierowcy
(jakby ktoś nie wiedział ktora to jest) tematy nadane policji ,o scaniach mam mniej wiedzy ale sie dowiem można to sprawdzić na stronce bezpieczny bus po wpisaniu nr .rejestracyjnego .Pkm upadnie ????szkoda ludzi którzy poswiecili swoje zdrowie na to żeby się kulalo. A miasto po prostu będzie dalej dopłacać na komunikację w Żorach ipawlowicach zamiast robić coś dla Ciebie jastrzebianinie i dla mnie bo też jestem z j- biały niestety ????

Ktoś 05.03.2019 19:54

Jeżeli PKM upadnie to upadnie też komunikacja miejska w naszym mieście Kierowcy a przynajmniej ich większość nie pójdzie jeździć do Warbusa ani Mikrusa a pracownicy warsztatu odejdą wszyscy Pozostanie zgasić światło i przesiąść się na rowery miejskie p. Prezydent bo do tego cały czas dąży odkąd wygrała wybory

Pokaż wszystkie opinie (51)