Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
5 marca 2019

Trwa budowa sali koncertowej

Trwa budowa sali koncertowej
fot. UM / Łukasz Parylak

Choć na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że budowa sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju stanęła w miejscu, postęp prac jest duży.

Jak zapewnia wykonawca inwestycji – firma Mostostal Zabrze, gotowe są już przyłącza i przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej oraz sieci ciepłowniczej. Wykonano także przebudowę sieci gazowniczej oraz sieci średniego i niskiego napięcia.

Przedstawiciel Mostostal Zabrze nie ukrywa, że realizacja tego przedsięwzięcia to ambitne zadanie. Sala powstaje w ściśle zabudowanym terenie a i konstrukcja pod względem budowlanym jest skomplikowana.

Przypomnijmy, sala muzyczna będzie miała konstrukcję żelbetową, o bardzo ciekawej elewacji – to będzie element, który na pewno będzie ją wyróżniał spośród innych podobnych. Projekt zakłada wykonanie nowoczesnego budynku, w którym znajdować się będzie sala koncertowa z widownią dla 360 osób, przestrzenią foyer, zapleczem dla artystów i pomieszczeniami sanitarno – technicznymi.

W ramach prac przewidziane jest wykonanie budynku sali koncertowej z łącznikiem wraz z infrastrukturą wewnętrzną, zagospodarowaniem terenu uwzględniającym projekt przestrzeni publicznej w formie placu wejściowego oraz skweru.

Budowa sali koncertowej ma być zakończona z końcem 2020 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Budowa sali koncertowej  przerwana. Pieniądze zmarnowane? Budowa sali koncertowej przerwana. Pieniądze zmarnowane?

Budowa sali koncertowej - widać postępy Budowa sali koncertowej - widać postępy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Hmmm...06.03.2019 18:50

@ 17:25...głupiś,aż boli.

Do Cioci Kloci06.03.2019 17:25

Jakim prawem wypowiada się pani w imieniu wszystkich mieszkańców. Ja i pewnie większość mieszkańców mamy inne zdanie na ten temat

Hmmm...06.03.2019 7:15

radiowiec...smutne masz życie :/

Gość05.03.2019 21:20

Tak, tepe ryle tam nie pójda, bo n akoncertach piwska nie dają i nie chlają, ale cała reszta mieszkańców i owszem pójdzie!

Gość105.03.2019 14:12

Najpierw tępych ryli z miasta wydalić

Radio Teheran05.03.2019 14:03

Budowanie obiektow publicznych bez parkingu powinno byc karalne.

mieszkaniec05.03.2019 14:02

Mam nadzieję, ze na otwarciu będzie Bayer Full i tańce.

Pokaż wszystkie opinie (18)