Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
5 marca 2019

Policja użyła pałek i gazu w stosunku do "kibiców"

Policja użyła pałek i gazu w stosunku do "kibiców"
fot. KMP Jastrzębie

Sobotni mecz GKS Jastrzębie - Odra Opole nie obył się bez ekscesów na Stadionie Miejskim. Policja zmuszona była użyć pałek i gazu. Obecnie trwa ustalenie tożsamości „kibiców”, którzy dopuścili się złamania prawa.

W sobotę na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju rozegrany został mecz I ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębie i Odrą Opole. Na trybunach zasiadło blisko 3 tysiące osób. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

- W czasie meczu doszło jednak do zamieszek z udziałem pseudokibiców obu drużyn. Napierając na jedną z bram stadionu, sympatycy miejscowej drużyny przedostali się w miejsce nieprzeznaczone dla publiczności, gdzie odpalili kilka stroboskopów. Ponieważ ochrona nie potrafiła przywrócić porządku na obiekcie, z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia, na wniosek dowódcy zabezpieczenia policjanci podjęli interwencję. W jej trakcie mundurowi zmuszeni byli użyć pałek służbowych oraz chemicznych środków obezwładniających, efektem czego było przywrócenie porządku na stadionie. Szybka reakcja mundurowych z prewencyjnych pododdziałów spowodowała, że pseudokibice wycofali się na swój sektor. W czasie działań policjanci zatrzymali 21-letniego pseudokibica, który dopuścił się tzw. przestępstwa stadionowego. Ponadto pod koniec meczu również kibice przyjezdni odpalili flary stroboskopowe - informuje mł. asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Jastrzębscy kryminalni prowadzą działania zmierzające do ustalenia tożsamości osób, które dopuściły się tzw. „przestępstw stadionowych”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kierowcy jeżdżą za szybko - "piratów" nie brakuje Kierowcy jeżdżą za szybko - "piratów" nie brakuje

Ranny motocyklista. Nie udzielił pierwszeństwa Ranny motocyklista. Nie udzielił pierwszeństwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
gość08.03.2019 4:33

Po 100,000tysięcy kary niech płaci na raty przez całe życie to drugi już tego nie zrobi jak w Anglii

Sceptyk07.03.2019 13:42

Po pierwszym wezwaniu do zachowania spokoju powinni użyć broni ostrej i kilku skutecznie zgasić. Skończyłoby się chuligaństwo na stadionach. Po za tym kluby powinny pokryć koszta interwencji policji i zużytej amunicji.

John Fayerwerek07.03.2019 12:21

Moim zdaniem miasto powinno zorganizować na meczach pokazy fajerwerkow

Gość05.03.2019 20:52

GKS - grają dla zwykłego bydła, tylko po co?

Koszt przekracza zysk05.03.2019 17:27

Dlaczego my, czyli miasto musi płacić za ochronę meczu około 50 tysięcy za mecz. Jeśli kibice i bandyci chcą być na meczu, niech zapłacą kaucję. Jeśli będzie rozróba, kaucja przepada.
p.s. Ci którzy doprowadzili ekscesów nie są z Jastrzębia. To płatni bandyci, którym ktoś płaci za pokazówki na stadionach.

Gość05.03.2019 17:11

Jastrzębskie bydło pokazało klasę - pałować, pałować i pałować

Gość105.03.2019 14:14

Jak rylowi dostarczą metan do aresztu?

Pokaż wszystkie opinie (20)