Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
5 marca 2019

Handel i matematyka, czyli konkurs dla najlepszych

Handel i matematyka, czyli konkurs dla najlepszych
fot. pixabay

Matematyka na ogół budzi postrach wśród uczniów. Jednak zdarzają się młodzi ludzie, którzy chętnie stają w szranki konkursowe tej niełatwej dyscypliny wiedzy. Okazją ku temu był Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Handlowy SalesMAsTer, zorganizowany przez Zespół Szkół Handlowych.

W Zespole Szkół Handlowych odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Handlowy SalesMAsTer przeznaczony dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum, w którym udział wzięło 6 dwuosobowych drużyn z jastrzębskich placówek oświatowych.

Zadaniem uczestników w I etapie konkursu było drużynowe rozwiązanie 15 zadań otwartych w ciągu. 30 minut. Najlepszych 8 uczniów przechodziło do etapu II, w ramach którego w czasie 45 minut zawodnicy indywidualnie rozwiązywali 15 zadań zamkniętych oraz zadań prawda-fałsz.

Najlepszymi okazali się:

Miejsce I - Michał Sobczak SP nr 9

Miejsce II - Filip Wiewióra SP nr 20

Miejsce III - Julian Marszałek - SP nr 9

Zwycięzcy, z rąk Dyrektor Zespołu Szkół Handlowych p. Magdaleny Dużyńskiej,  otrzymali dyplomy oraz cenne rzeczowe nagrody ufundowane przez firmę Carrefour m.in. urządzenie wielofunkcyjne CANON, słuchawki SONY, pendrive GoodRAM oraz książki sponsorowane przez jastrzębską księgarnię Autorska. Wszyscy zawodnicy, którzy nie znaleźli się na podium, ale dostali się do II etapu zostali, oprócz dyplomów, nagrodzeni kalkulatorami CASIO, również ofiarowanymi przez głównego sponsora. Nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu wręczono podziękowania. ZSH  dziękuje serdecznie sponsorom za ofiarowane nagrody , a zwycięzcom gratuluje i życzy dalszych powodzeń.

Organizatorzy konkursu:

Agnieszka Strządała i Beata Serek

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto dostanie nagrodę prezydent miasta? Kto dostanie nagrodę prezydent miasta?

OWN najlepszym miejscem na Śląsku? OWN najlepszym miejscem na Śląsku?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!