Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°23°
7 marca 2019

Prawie 900 tys. zł dla jastrzębskich szkół

Prawie 900 tys. zł dla jastrzębskich szkół
fot. UM Jastrzębie

Nowoczesnymi, w pełni wyposażonymi pracowniami zawodowymi mogą się pochwalić Zespół Szkół nr 6 oraz Zespół Szkół Zawodowych.

Powstały one w ramach realizacji projektu „Profesjonalne pracownie w Jastrzębiu-Zdroju”, na który nasze miasto pozyskało prawie 890 tys. zł unijnego dofinansowania.

Projekt stanowi realną odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie szkół oraz pracodawców na wysoką jakość kształcenia i wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Dzięki niemu wyposażone zostały pracownie dla zawodów: technik informatyk oraz technik elektryk w Zespole Szkół nr 6, a także pracownia dla zawodu technik chłodnictwa i klimatyzacji w Zespole Szkół Zawodowych.

Podjęte w ramach projektu działania mają przede wszystkim uatrakcyjnić i podnieść jakość oferty edukacyjnej jastrzębskich szkół prowadzących kształcenie zawodowe, a co za tym idzie jak najlepiej przygotować uczniów do przyszłego zatrudnienia.

Pracowania dla zawodu technik elektryk została wyposażona m.in. w stoły elektrotechniczne, zestawy do badania silników asynchronicznych i prądu stałego, a także zestawy do badania maszyn synchronicznych, transformatorów czy instalacji mieszkaniowej oraz jej elementów. Dla zawodu technik informatyk zakupiono stanowiska do projektowania i konfiguracji lokalnych sieci komputerowych, stanowiska sieciowych systemów operacyjnych i instalatorskich. W pracowni dla zawodu technik chłodnictwa i klimatyzacji można natomiast zobaczyć jak działa pompa ciepła, a także skorzystać ze stanowisk montażowych. To tutaj uczniowie mają też do dyspozycji stół montażowy z rozdzielnicą, system automatycznej klimatyzacji oraz zestaw do lutowania.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW płaci najlepszym. Zatrudnienie bezpośrednio pod spółkę JSW płaci najlepszym. Zatrudnienie bezpośrednio pod spółkę

Jastrzębskie szkoły nie klasyfikują maturzystów Jastrzębskie szkoły nie klasyfikują maturzystów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Radio Teheran07.03.2019 8:42

Zanim znajdzie zatrudnienie, to niejeden pracownik UP nadziwi sie, co to za swiadectwa bezrobotni znosza.

Lowerboj07.03.2019 7:06

Później taki absolwent kiedy znajdzie zatrudnienie to dziwi się, że jego łopata i kilof nie mają żadnego przycisku.