Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
7 marca 2019

Prawie 900 tys. zł dla jastrzębskich szkół

Prawie 900 tys. zł dla jastrzębskich szkół
fot. UM Jastrzębie

Nowoczesnymi, w pełni wyposażonymi pracowniami zawodowymi mogą się pochwalić Zespół Szkół nr 6 oraz Zespół Szkół Zawodowych.

Powstały one w ramach realizacji projektu „Profesjonalne pracownie w Jastrzębiu-Zdroju”, na który nasze miasto pozyskało prawie 890 tys. zł unijnego dofinansowania.

Projekt stanowi realną odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie szkół oraz pracodawców na wysoką jakość kształcenia i wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Dzięki niemu wyposażone zostały pracownie dla zawodów: technik informatyk oraz technik elektryk w Zespole Szkół nr 6, a także pracownia dla zawodu technik chłodnictwa i klimatyzacji w Zespole Szkół Zawodowych.

Podjęte w ramach projektu działania mają przede wszystkim uatrakcyjnić i podnieść jakość oferty edukacyjnej jastrzębskich szkół prowadzących kształcenie zawodowe, a co za tym idzie jak najlepiej przygotować uczniów do przyszłego zatrudnienia.

Pracowania dla zawodu technik elektryk została wyposażona m.in. w stoły elektrotechniczne, zestawy do badania silników asynchronicznych i prądu stałego, a także zestawy do badania maszyn synchronicznych, transformatorów czy instalacji mieszkaniowej oraz jej elementów. Dla zawodu technik informatyk zakupiono stanowiska do projektowania i konfiguracji lokalnych sieci komputerowych, stanowiska sieciowych systemów operacyjnych i instalatorskich. W pracowni dla zawodu technik chłodnictwa i klimatyzacji można natomiast zobaczyć jak działa pompa ciepła, a także skorzystać ze stanowisk montażowych. To tutaj uczniowie mają też do dyspozycji stół montażowy z rozdzielnicą, system automatycznej klimatyzacji oraz zestaw do lutowania.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Płacą uczniom za naukę w szkołach górniczych Płacą uczniom za naukę w szkołach górniczych

Po wakacjach uczniowie wracają do szkół Po wakacjach uczniowie wracają do szkół

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Radio Teheran07.03.2019 8:42

Zanim znajdzie zatrudnienie, to niejeden pracownik UP nadziwi sie, co to za swiadectwa bezrobotni znosza.

Lowerboj07.03.2019 7:06

Później taki absolwent kiedy znajdzie zatrudnienie to dziwi się, że jego łopata i kilof nie mają żadnego przycisku.