Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
11 marca 2019

JSW: Spada wartość dwóch kopalń

JSW: Spada wartość dwóch kopalń

Dwie kopalnie należące do Jastrzębskiej Spółki Węglowej mają mniejszą wartość. Jedną z nich jest KWK „Borynia - Zofiówka - Jastrzębie - Ruch Zofiówka”.

Wyniki przeprowadzonych przez JSW testów wskazują na utratę wartości bilansowej aktywów trwałych w segmencie węgiel, tj. majątku Kopalń Węgla Kamiennego „Knurów-Szczygłowice” oraz  Kopalń Węgla Kamiennego „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch Zofiówka w łącznej wysokości 1 214  mln zł.

Jak informuje JSW, głównymi przyczynami obniżenia wartości odzyskiwanej aktywów było: Ograniczenie dostępu do usług wiertniczo-górniczych charakteryzujących się wzrostem cen  tych usług. Obserwowany wzrost cen stali przekładający się na wzrost kosztów zużycia materiałów. Konieczność zwiększenia nakładów inwestycyjnych w celu utrzymania dotychczasowych zdolności produkcyjnych w długim okresie czasu. Konieczność zwiększenia zatrudnienia w stosunku do wcześniej zakładanych ilości oraz wzrost kosztów wynagrodzeń. Konieczność wycofania się w długim okresie czasu z eksploatacji partii H na Ruchu Zofiówka w następstwie wystąpienia w roku 2018 wstrząsu wysokoenergetycznego.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie

Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Magda12.03.2019 7:30

A co Ty robisz ze nie jestes nierobem? Zazdrosc w dupie sciska...

Gość11.03.2019 23:35

Pozamykac ludzi zwolnić i zakończyć proceder utrzymywania nierobow

Janusz Nosacz11.03.2019 16:16

Dobra tam pitu pitu o pierdołach konkrety kiedy prymia płacą

A2D211.03.2019 13:05

Gość za chwilę są wybory to sobie zaglosujesz na PO KO Eurokoko i w czym masz problem

Kujawa11.03.2019 12:53

Kupują was !!! Bezczelnie kupują was za gotówką do ręki... Ile krzyku było jak jeden z kandydatów rozdawał kiełbasę i po flaszce za głosy. A tu ewidentnie rozdają gotówkę z budżetu wybranym, licznym grupom wyborczym. Chciwy, durny naród.

Gość11.03.2019 12:21

Lud jest jednak bardziej ciemny niż przewidywał wielki mąż stanu Jacek K.
Lud teraz wyje z zachwytu i będzie głosował na podłą zmianę, bo dzięki niej ma być 500+ na pierwsze dziecko i 1100 zł dla emerytów...

Bo już zapomniał, że został oszukany prawie 4 lata tamu. Nie ma kwoty wolnej od podatku dla każdego 8000 zł, nie ma lekarzy i stomatologów w każdej szkole, bezpłatnych leków dla seniorów, żłobków i przedszkoli, VAT-u 22%, rozwiązania problemu kredytów frankowych, 3000 km nowych autostrad, 3 milionów mieszkań po 2500 zł za metr, miliona samochodów elektrycznych.
Nie ma pieniędzy na inwestycje, innowacje w przemyśle, podwyżki dla nauczycieli, służbę zdrowia i leki ratujące życie, podwyżkę rent i emerytur, dla niepełnosprawnych. Gdzie są te obiecane helikoptery, czołgi, samoloty i okręty?

A jest dojna zmiana, Misiewicze i wszechobecny KK. A jednak podobno 40% Polaków chce na nich głosować. Brak słów...

Zenek bez spodenek11.03.2019 11:00

Sprzedać kopalnie a kasę przeznaczyć na nagrodę.

Pokaż wszystkie opinie (11)