Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
8 marca 2019

Miasto w oku "Wielkiego Brata"

Miasto w oku "Wielkiego Brata"

Jastrzębie, chyba jak każde miasto w Polsce posiada monitoring. Chcemy czy nie, to jesteśmy na co dzień w oku „Wielkiego Brata”. Jakie z tego wynikają korzyści dla mieszkańców?

Operator monitoringu nie tylko zauważa popularne wykroczenia. Jego główne działania koncentrują się na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom.

- Praktycznie codziennie, dzięki kamerom zamontowanym w całym mieście, operator jako pierwszy dostrzega, np. niewłaściwie działającą sygnalizację świetlną, chylące się i zagrażające bezpieczeństwu konary drzew czy wreszcie przewrócone znaki drogowe i kosze na śmieci. O tego typu zdarzeniach powiadamiani są natychmiast strażnicy miejscy, którzy od razu usuwają niebezpieczeństwo lub - jak np. w przypadku niedziałającej sygnalizacji świetlnej czy łamiącego się drzewa i powiadamiają odpowiednie służby - informuje jastrzębski magistrat.

Wszelkie niedogodności, zagrożenia i inne informacje mające wpływ na bezpieczeństwo i estetykę miasta można zgłaszać do dyżurnego Straży Miejskiej pod nr tel. 32 4785 288 lub alarmowy 986.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak ochronić rower przed kradzieżą? Jak ochronić rower przed kradzieżą?

Pili alkohol na ławce - dostali mandat Pili alkohol na ławce - dostali mandat

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Słabo11.03.2019 20:49

Nie za bardzo można ją Straż Miejską liczyć. Dzwoniłem pod 986 dwa razy i zawsze słyszałem, że nie ma żadnego dostępnego patrolu. Po co nam instytucja która swoje kosztuje, a konkretnych efektów ich działań nie widać?

szkoda pieniędzy11.03.2019 18:55

Po co nam monitoring jak nic z tego nie mamy. To z naszych pieniędzy, płaci się niepotrzebnej Straży Miejskiej. To z naszych pieniędzy utrzymuje się monitoring, który nic nam nie daje. Niema efektów działania monitoringu. Czy nie czas rozwiązać SM i zlikwidować monitoring wizyjny. "Brat" niech się zajmie czym innym a nie marnotrawieniem. Tyle jest potrzebnych prac do wykonania i nie można ich wykonać, bo pieniądze są wyrzucane. Dlaczego, tak się dzieje?

szczepionkowy faszyzm11.03.2019 15:11

Nadzór i kontrola. Nadzór i kontrola.
"Dal waszego bezpieczeństwa"... Taa, to się okaże...

Gość11.03.2019 14:27

Więc tak.
Stłuczka na jednym ze skrzyżowań z monitoringiem. Sprawa bez policji. W toku odszkodowawczym wyszły wątpliwości. Po zasięgnięciu monitoringu, 2 dni później. okazał się ze Strażnik miejski nie obserwował tego jednego monitora - patrzył w inne. To było jego tłumaczenie. Prośba o nagranie - nie ma bo się nie nagrywa tłumaczenie. 1 miesiąc później potracenie człowieka z miejskiego piedestału. Zanim spadł na ziemię były wszystkie służby na miejscu. Reakcja obserwatora z monitoringu.Z cała dokumentacja nagrania.
1 tydzień później dziecko policjanta powoduje wypadek - jest sprawca służby na miejscu wezwane przez obserwatora ale nagrania brak.
Wiec proszę o wytłumaczenie ile mamy sortów mieszkańców w mieście że dla jednych jest dla innych nie ma a dla jeszcze innych połowicznie?

Nie widać działań11.03.2019 14:12

Nie widać konkretnych działań studzących głupie zachowania. W ciepłe dni na skate parku i w podobnych miejscach spotykają się wieczorami młodzi. Głośno rozmawiają, krzyczą, klną, puszczają głośną muzykę. Na skate parku jest kamera. Nic z tego nie wynika. Nikt ze służb nie reaguje. Są mieszkańcy, którzy palą na balkonach. Potem wyrzucają pety na ziemię. Spółdzielnie, po długich awanturach, sprzątają pety, stare jedzenie, chleb, itp. A potem obciążają kosztem sprzątania wszystkich mieszkańców bloku wokół którego są śmieci. Są sposoby na złapanie śmieciarzy. Są kamery obrotowe, miejskie. Z obiektywami, które umożliwiają złapanie palaczy. Czy SM choć raz się wysiliła i pomogła. Nie, nie było takiego przypadku.
Może się wziąć za SM. To darmozjady potrzebne władzom miasta, choć nie wiadomo do czego. To jakieś tajne zadania.

OBYWATEL11.03.2019 13:01

Jak kamery są publiczne (z podatków), przez nie oglądają osoby publiczne (urzędasy), miejsca publiczne (dostępne w "każdym" miejscu i porze dla obywatela), więc dlaczego publiczny monitoring jest prywatny? To w końcu publiczne czy prywatne? A może Państwowe... O Panie, jak Państwowe proszę Pana to ja bym chciał założyć monitoring w każdym urzędzie, do wglądu obywatela pracy swoich podwładnych którym płaci w postaci podatków.

Pozdrawiam, Ktoś.

Walczakowa.11.03.2019 12:49

Na Wrocławskiej w klatce 19 są kamery i co z tego jak po korytarzu codziennie chodzi jakiś psychol i atakuje zaczepia młodych chłopców i dziewczynki i nikt tego nie widzi w tej kamerze .

Pokaż wszystkie opinie (11)