Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
10 marca 2019

Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji

  • Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji
  • Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji
  • Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji
Więcej zdjęć:
PSP Jastrzębie

W sobotę, o godzinie 20:55 do Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze wysypiska śmieci przy ulicy Dębina. Pożar gasiło łącznie 60 strażaków.

Początkowo do zdarzenia wysłano 3 zastępy straży pożarnej. Na miejscu stwierdzono, że pali się zbocze wysypiska na długości około 150 m i na szerokości skarpy około 50 m.

-  Do działań zadysponowano kolejne jednostki. W działaniach łącznie bierze udział 18 zastępów straży pożarnej, 60 ratowników (stan na godzinę 10.00 dnia 10 marca 2019 roku). Przybyły na miejsce Komendant Miejski PSP w Jastrzębiu-Zdroju przejął dowodzenie akcją. Po zatrzymaniu rozprzestrzeniania się pożaru strażacy przystąpili do sukcesywnego dogaszania palących się śmieci. Akcję gaśniczą utrudniał silnie wiejący wiatr - informuje st. kpt. Michał Zblewski z PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Moja 74-letnia mama nie daje znaku życia" "Moja 74-letnia mama nie daje znaku życia"

Dymy nad miastem. To płonęły tereny poprzemysłowe Dymy nad miastem. To płonęły tereny poprzemysłowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Lokator11.03.2019 21:53

Na wysypisku zadzi manchatan z pszczyńskiej robią co im sie podoba codziennie sa wypalane opony dla kilku gram drutu ,paliło sie tyle godzin i nikt nie reagował .S M pilnuje patologie patologie która musi sie wyspać na północnej ,a zwykły obywatel tego miasta który płaci podatki jest na marginesie ,zobaczymy kiedy P.Prezydent ze swoim sztabem pochyla sie nad problemem wysypiska ,problem narasta z dnia na dzien może radni tak aktywni przed wyborami cos zaczną działać .

Zdegustowany11.03.2019 20:43

Po prostu cudownie. Jakiś cwaniaczek liczy teraz zyski i sprawdza ile zwolniło mu się miejsca na nową porcję śmieci, a ludzie muszą oddychać tym całym szajsem unoszącym się w powietrzu.

Gość11.03.2019 17:51

Anka gdzie jesteś śmieci się palą .

Leszek11.03.2019 12:54

Codziennie autostradą z Czech jadą tiry z napisem odpady.

?11.03.2019 12:51

to wysypisko powinno zniknąć, wwożą tu najgorszy syf z całej Europy, potem to palą, a potem zdechniemy na raka

Kujawa11.03.2019 12:46

To jest miejskie wysypisko, dzikie czy prywatne ? Jeśli miejskie to kto odpowiada za monitoring i nadzór w urzędzie ? Jeśli dzikie to czemu tak wielkie i kto nad tym nie panuje ?
Jeśli prywatne to jakie będą konsekwencje dla właścicieli wynikające z warunków użytkowania i zabezpieczenia składowiska ?
Jak mniemam... sprawa ucichnie a obok powstaną dwa nowe wysypiska... które oczywiście spłoną wcześniej czy później.

ciapma11.03.2019 12:43

ponoć spalanie odpadów jest tańsze jak ich przechowywanie , i dziwne że w kraju palą się wysypiska, a tyle lat było spokoju... epidemia?

Pokaż wszystkie opinie (9)