Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
12 marca 2019

Komunikacja: Kto zapłaci 11 mln zł?

Komunikacja: Kto zapłaci 11 mln zł?
fot. shutterstock

Od poniedziałku po ulicach jastrzębia nie jeżdżą autobusy obsługiwane przez firmę Warbus, która wypowiedziała umowę MZK. Teraz przewoźnik przygotowuje pozew przeciwko  MZK na kwotę 11 mln zł.

Firma Warbus przedstawia swoje stanowisko w tej sprawie - uzasadnia, dlaczego będzie żądać od MZK co najmniej 11 mln zł.

- Podsumowując działania MZK mamy następującą sytuację; najpierw Zarząd przymusił naszą spółkę do zawarcia umowy o podwykonawstwo ze swoją spółką PKM; potem chciał ją zlikwidować w praktyce zrywając 10-letni kontrakt z Warbusem; a na koniec chce nas obciążyć finansową odpowiedzialnością za działania własnej spółki. Dlatego można powiedzieć, że MZK wstawił do Warbusa swoją spółkę PKM, jako "konia trojańskiego", aby móc przy jego pomocy wypowiedzieć nam umowę - i to z naszej winy - mimo, że przewozów nie realizuje podmiot, którego jest właścicielem. Mając na wszystko na uwadze, Warbus wypowiedział umowę MZK oraz przygotowuje pozew do sądu na kwotę, co najmniej 11 milionów złotych z tytułu poniesionych szkód w wyniku działania MZK - wyjaśniał Paweł Szymonik, właściciel Warbusa.

 Jak podkreśla szef Warbusa, dzięki wypowiedzeniu „toksycznego kontraktu” z MZK sytuacja Warbusa poprawia się i dobrze wróży pozostałym kontraktom Warbusa.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Gubią komórki, zegarki i portfele Gubią komórki, zegarki i portfele

Ulgi w przejazdach komunikacją miejską Ulgi w przejazdach komunikacją miejską

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (38)
aśka14.03.2019 23:21

Lanuszny gdzie te wymogi dotyczące autobusów komunikacji miejskiej. Bajzlu zrobiłeś i cichutko sobie przeczekujesz trudną sytuację.

...14.03.2019 22:41

Wszystkim którzy szukają winnych tej sytuacji - przypominam rok 2015 i chęć wyjścia z MZK o która prosiła p. Prezydent. Niestety pewni Radni woleli bronić swoich kolegów i wpuścić Warbus na nasz rynek. I mamy to co mamy.

Gość14.03.2019 10:48

Szymonik takie bajki to możesz dzieciom z przedszkola odpowiadać. Lanuszny ma 11 milionów on wam da.

Ziomal14.03.2019 10:13

Myślę że dużo mają do powiedzenia sami kierowcy warbusa Nie mam tu na myśli dyspozytorów tejże firmy bo to sami wazelinirze i przydupasy swoich wlascicieli oraz kilku kierowców emerytów którzy gdyby mogli to spali by w tych autobusach

lolo14.03.2019 8:55

Tylko że ten koń trojański przez rok jeżdził za ta chorą firmę która od 4 lutego jest w upadłości nie płaci składek wynagrodzeń i nie tylko w Jastrzębiu Czemu władze miasta albo PKM-u nie odpowiedzą za tak bzdurne i kłamliwe słowa Boże pożal się firmą ... Niech ta firma w tylu punktach wypowie się ja dba o pracowników i wszystko płaci na bieżąco składki kupuje paliwo żeby autobusy nie stawały na ulicach Panie wielki biznesmenie z koziej wólki

Gość zołza z zofiówki 13.03.2019 17:16

Moi drodzy pepegi na nogi ,ktonie rorumie ten stoi na pszystanku ;-)

Pieszy13.03.2019 8:09

Do Jaś :Z ciśnieniem wszystko w porzadku Dużo spacerów dobrze robi na zdrowie i kondycję Polecam omijać rurę wydechwą Scanii Wszędzie zdrowsze powietrze z dala od Warbusa

Pokaż wszystkie opinie (38)