Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 marca 2019

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem
fot. SM Jastrzębie

Już trzeci sezon strażnicy miejscy będą bezpłatnie znakować rowery, wózki dziecięce bądź inne cenne pojazdy. Warto skorzystać z tej możliwości.

Rozpoczęcie znakowania rowerów było możliwe dzięki wspólnemu projektowi współpracy transgranicznej, którego głównym założeniem jest zintensyfikowanie współpracy z policją miejską w Karwinie w Czechach.  W ciągu dwóch sezonów strażnicy miejscy oznakowali i zarejestrowali w międzynarodowej bazie ponad 300 pojazdów.

Trzeci rok znakowania strażnicy rozpoczynają w kwietniu, na parkingu przy wejściu do urzędu miasta od strony straży miejskiej, w dwóch wyznaczonych terminach: 12 kwietnia w godz. 14.00 – 16.00, 16 kwietnia w godz. 10.00 – 12.00

- Właściciel, oprócz pojazdu, powinien zabrać ze sobą dowód osobisty i dowód jego zakupu (paragon, fakturę, umowę). W przypadku braku dokumentacji na miejscu sporządzone zostanie oświadczenie właściciela. Sam pojazd musi być czysty i suchy. W przypadku opadów, znakowanie zostanie odwołane ze względu na ograniczenia technologiczne tej metody - informują strażnicy miejscy.

Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami pojazdu i danymi właściciela jest umieszczany w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawi się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników. Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu.

O terminach znakowania w kolejnych miesiącach będziemy na bieżąco informować. W przypadku dużego zainteresowania, wyznaczone zostaną dodatkowe terminy

Projekt „Zintensyfikowanie współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju“, Numer rejestracyjny projektu: CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000062, został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strażnicy miejscy będą nagrywać interwencje kamerą Strażnicy miejscy będą nagrywać interwencje kamerą

Spalał śmieci i nie chciał wpuścić strażników Spalał śmieci i nie chciał wpuścić strażników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Radio Teheran18.03.2019 11:22

Niby z czym zlodziej moglby miec problem?
Policja skradzionych rowerow nie szuka, sprawy umazane sa z automatu. Zlodzieja powstrzymac moze jakiekolwiek zagrozenie kara.
W cywilozowanych krajach, gdy rowerzysta do roweru nie pasuje, jest raczej pewne, ze policjant go przyhaltuje.

Gość18.03.2019 10:24

Szkoda tylko że naklejka, która daje na rower SM jest po prostu szpetna ... tutaj miasto mogłoby wraz SM wyjść na przeciw i dawać nowy logotyp w tym roku.

Lowerboj18.03.2019 6:45

Posunąłbym się dalej w działaniach prewencyjnych. Sprzedaj swój rower to złodziej dopiero będzie mial problem.