Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
18 marca 2019

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem
fot. SM Jastrzębie

Już trzeci sezon strażnicy miejscy będą bezpłatnie znakować rowery, wózki dziecięce bądź inne cenne pojazdy. Warto skorzystać z tej możliwości.

Rozpoczęcie znakowania rowerów było możliwe dzięki wspólnemu projektowi współpracy transgranicznej, którego głównym założeniem jest zintensyfikowanie współpracy z policją miejską w Karwinie w Czechach.  W ciągu dwóch sezonów strażnicy miejscy oznakowali i zarejestrowali w międzynarodowej bazie ponad 300 pojazdów.

Trzeci rok znakowania strażnicy rozpoczynają w kwietniu, na parkingu przy wejściu do urzędu miasta od strony straży miejskiej, w dwóch wyznaczonych terminach: 12 kwietnia w godz. 14.00 – 16.00, 16 kwietnia w godz. 10.00 – 12.00

- Właściciel, oprócz pojazdu, powinien zabrać ze sobą dowód osobisty i dowód jego zakupu (paragon, fakturę, umowę). W przypadku braku dokumentacji na miejscu sporządzone zostanie oświadczenie właściciela. Sam pojazd musi być czysty i suchy. W przypadku opadów, znakowanie zostanie odwołane ze względu na ograniczenia technologiczne tej metody - informują strażnicy miejscy.

Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami pojazdu i danymi właściciela jest umieszczany w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawi się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników. Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu.

O terminach znakowania w kolejnych miesiącach będziemy na bieżąco informować. W przypadku dużego zainteresowania, wyznaczone zostaną dodatkowe terminy

Projekt „Zintensyfikowanie współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju“, Numer rejestracyjny projektu: CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000062, został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ukarano truciciela powietrza mandatem 500zł Ukarano truciciela powietrza mandatem 500zł

Strażnicy miejscy będą nagrywać interwencje kamerą Strażnicy miejscy będą nagrywać interwencje kamerą

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Radio Teheran18.03.2019 11:22

Niby z czym zlodziej moglby miec problem?
Policja skradzionych rowerow nie szuka, sprawy umazane sa z automatu. Zlodzieja powstrzymac moze jakiekolwiek zagrozenie kara.
W cywilozowanych krajach, gdy rowerzysta do roweru nie pasuje, jest raczej pewne, ze policjant go przyhaltuje.

Gość18.03.2019 10:24

Szkoda tylko że naklejka, która daje na rower SM jest po prostu szpetna ... tutaj miasto mogłoby wraz SM wyjść na przeciw i dawać nowy logotyp w tym roku.

Lowerboj18.03.2019 6:45

Posunąłbym się dalej w działaniach prewencyjnych. Sprzedaj swój rower to złodziej dopiero będzie mial problem.