Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
Depilacja
18 marca 2019

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W JSW działa 125 związków zawodowych, które mają duży wpływ na zarządzanie spółką, szczególnie w kwestiach pracowniczych. Członków organizacji związkowych jest więcej niż samych pracowników. Tak zwany współczynnik uzwiązkowienia w samej spółce JSW wynosi 124,7 proc.

Jeden pracownik może należeć do kilku związków. Zarząd JSW, tak jak przed rokiem, ocenił, że ryzyko dotyczące relacji ze związkami zawodowymi oraz sporami zbiorowymi w spółce jest wysokie.

- W sektorze górnictwa węgla kamiennego związki zawodowe odgrywają ważną rolę w kształtowaniu polityki płacowej. Pozycja związków zawodowych jest szczególnie silna ze względu na wielkość zatrudnienia w sektorze oraz jego strategiczny wpływ na funkcjonowanie gospodarki - czytamy w raporcie rocznym JSW za 2018 r.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy dostali najniższe podwyżki, średnia płaca to 7,2 tys. zł Górnicy dostali najniższe podwyżki, średnia płaca to 7,2 tys. zł

Górnicy JSW żądają podwyżek płac Górnicy JSW żądają podwyżek płac

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
heniek19.03.2019 14:02

sami złodzieje i kombinatorzy zamiast 2-3 związków to 125 oszaleli darmozjady,za bramę i niech się utrzymują z składek swoich członków .Zobaczymy ile zostanie

Dżordż prosto z drzewa19.03.2019 6:26

Dopóki istnieje przyzwolenie społeczne na taką patologię to zasłanianie się konstytucyjnym prawem do zrzeszania się będzie nagminne. To prawo jest traktowane wręcz jak obowiązek. Czy wy myślicie, że ZZ zrzeszają się dobrowolnie? Oni są wręcz do tego zmuszani. Oni nie chcą, ale muszą. To taka świecka tradycja.

Piotr k18.03.2019 21:41

Sama mafia tam siedzi

Gornik solidarnosci18.03.2019 20:18

Jeszcze lepiej emeryt który tam siedzi myslicie ze za darmo ma placone ze składek tylko po cichu zeby podstku nie płacić prawda panie emerycie zapasiony z ZZJG zofiówki

Mieszkanka18.03.2019 18:28

Czy ten świat zwariował?Do czego dopuszczono w demokracji do złodziejstwa i cwaniactwa Jednym słowem Polacy nie dorośli do demokracji i nie dorosną

benek18.03.2019 16:04

Czy to prawda że oni nie musza pracowac tylko siedza w biurach i kasuja po 10tys? I czy to prada że "pomagali" (oczywiscie za Bóg zapłać) dostać sie na kopalnie?

do benek18.03.2019 15:42

Tyle co nadsztygar na górniczym. Z małą różnicą. Nadsztygar musi minimum 5 razy w miesiącu pokazać się na dole. A związkowiec przez 20 lat nie musi nawet rozmawiać z dołowcami w biurze.

Pokaż wszystkie opinie (26)