Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
18 marca 2019

MZK wypowiada umowę firmie Warbus

MZK wypowiada umowę firmie Warbus
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Międzygminny Związek Komunikacyjny wypowiedział umowę na świadczenie usług komunikacyjnych firmie Warbus w trybie natychmiastowym.

MZK uważa, że Warbus nie miał prawa wypowiedzieć umowy (7 marca br.) na przewóz pasażerów w trybie natychmiastowym, ani z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Związek sprzeciwia się obarczaniem odpowiedzialnością za kłopoty finansowe Warbusa.  MZK informuje, że w stosunku do tej firmy ZUS złożył w warszawskim sądzie wniosek o upadłość.

- firma Warbus nie była w stanie zabezpieczyć w pełni także wozokilometrów, które wykonuje samodzielnie w ramach umowy. Tylko w styczniu Warbus nie wykonał 160 kursów. Również w lutym i w marcu obsługa linii przez firmę Warbus nie była pełna, m.in. ze względu na brak sprawnych autobusów. W związku z tym MZK nałożył na Warbus karę za niezrealizowane przewozy w styczniu 2019 r. na kwotę 84 320 zł. Wbrew informacjom przekazywanym przez Warbus, kary za brak realizacji kontraktu w lutym czy innych miesiącach nie zostały nałożone - informuje MZK.

MZK twierdzi, że nie otrzymał od Warbusa żadnego wezwania do zapłaty związanego z rozwiązaniem umowy przez Warbus i ewentualnymi stratami poniesionymi przez tą firmę. MZK wypowiedział umowę na świadczenie usług komunikacyjnych firmie Warbus w trybie natychmiastowym.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Gubią komórki, zegarki i portfele Gubią komórki, zegarki i portfele

Ulgi w przejazdach komunikacją miejską Ulgi w przejazdach komunikacją miejską

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Bartek 22.03.2019 15:56

do Gościa z dnia 19.03.2019 o godz 16:40

Ja wiem ze Komunikacja Bezpłatna na terenie Miasta Jastrzębia Zdój jest płatna tam gdzie jest zamontowany system kasowników na e bilety to musi się płacić za bilet na podstawie e biletu lub zakupu biletu od kierowcy !!

Owszem Komunikacja Bezpłatna jest w tych autobusach co nie mają kasowników czyli w Komunikacji Zastępczej czyli w takich autobusach możemy jechać bezpłatnie !!

mieszkaniec21.03.2019 16:30

do każdego de...bila!!! komunikacja nie jest nie była i nigdy nie będzie DARMOWA co najwyżej bezbiletowa!!!!!! to że nie kupujesz biletu nie znaczy że nie ściągną sobie tego w podatkach , za grunty ,czynsze ,wode , odprowadzanie ścieków itp ludzie wy naprawdę jesteście tak ograniczeni?
Kierwoce trzeba opłacić , babki w biurze też , ubezpieczenie , przeglądy , amortyzacja wozu też kosztuje no i paliwo itp itd coś tu jest za darmo ?

Marek19.03.2019 17:24

Komunikacja poza zastępczymi busami jest płatna. Dzisiaj rano w 131 kanary sprawdzały bilety ale to już poza Jastrzębiem. Chyba, że na Jastrzębiu wprowadzono bezpłatną?

gosc do Bartek19.03.2019 16:40

widac ze cos slyszales ale za bardzo nie wiesz gdzie, a wtedy nalezy nie zabierac glosu, komunikacja jest na razie darmowa

XD 19.03.2019 13:25

Teraz czekajmy aż miasto zdecyduje zwinąć asfalt.

seba18.03.2019 22:29

Warbus wypowiedział wcześniej , mzk się obudziło?

@ koli18.03.2019 18:57

Wszyscy w pkm na ciebie czekamy. Ty aby przyjdziesz to na kopach wylecisz.

Pokaż wszystkie opinie (29)