Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
18 marca 2019

JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię?
fot. pixabay

Związki zawodowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej wnioskowały o spotkanie z zarządem w sprawie wysokości wypłaty premii za 2018 rok.  Od pewnego czasu w kopalniach spółki pojawiał się też postulat ewentualnego wzrostu wynagrodzeń.

W sprawie ewentualnej wypłaty premii dla pracowników JSW wypowiedział się prezes Daniel Ozon.

 - Rozmów jeszcze nie zaczęliśmy. Chcemy przeanalizować, jak będą wyglądały wyniki spółki po półroczu, na drugą część roku, i dopiero wtedy dyskutować - powiedział prezes JSW Daniel podczas konferencji podsumowującej wyniki JSW za 2018 rok.

Jak poinformował, tegoroczny fundusz płac w JSW pozostaje na ubiegłorocznym poziomie ok. 3,5 mld zł. "Na ten rok nie przewidujemy wzrostu płac" - mówił prezes.

Ubiegłoroczna podwyżka wynagrodzeń w JSW o 7 proc. oznacza dla spółki wzrost kosztów o ok. 170 mln zł, a kolejne prawie 75 mln zł to rosnące wraz z pensjami zasadniczymi dodatkowe składniki wynagrodzeń. Ponadto, spółka przeznaczyła w minionym roku ok. 300 mln zł na oddanie pracownikom świadczeń wstrzymanych na podstawie porozumienia oszczędnościowego z 2015 roku. Dodatkowy koszt 62 mln zł wiąże się natomiast ze zwiększeniem zatrudnienia o blisko 350 osób. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy dostali najniższe podwyżki, średnia płaca to 7,2 tys. zł Górnicy dostali najniższe podwyżki, średnia płaca to 7,2 tys. zł

Górnicy JSW żądają podwyżek płac Górnicy JSW żądają podwyżek płac

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
ciapma21.03.2019 10:14

GdziwneTobie wydaje się że oddali, jedyną raz słuszną stronę przyjęło ZZ, to co nam oddali to 2/5 co mieli oddać. Nie wspominając że mimo inflacji, lepiej jest górnikowi zakleić mordę premią (którą na wszelkie sposoby próbują zabrać poprzez nagonki i nagany wypisywane ludziom) niż podnieść zarobki. Pamietaj Gdziwne, wzrost zarobków byłby na lata, premia tylko w danym roku... premię Ci zakoszą, okroją, łapanki (nierówna gra, bo nie ma nagonek na dozór czy nadsztygarów przekraczających swoich uprawnień).

Gdziwne21.03.2019 3:13

Wole 300zł czy 200zł podwyzki niz premie 3000-4000zł od 6 lat nie postalismy podwyzek a rok temu w maju oddali to co zabrali podczas strajków.Ale prezes robi z nas beduinów żebysmy od poniedziałku do piatku nie zarobili bo kto mu przyjdzie w weekend do pracy chore!!!!Wyzysk 21 wieku.

Lowerboj20.03.2019 12:57

@Polaki Cebulaki Hejt był, jest i będzie. A stosunkowo od niedawna jest też Internet, więc uwydatnia hejtowanie.

Polaki Cebulaki 19.03.2019 23:49

Piszecie o innych a należycie do najbardziej popier... ludzi na świecie ( mieszkacie w najbardziej popier. Państwie ) nigdy i nigdzie nie spotkałem się z taką nienawiścią jak WY Polacy nic tylko krytykować hejt na całego, sami nic nie potraficie oprócz dogryźć, obrazić i komentować pisząc bzdury chciałbym żeby wasze rodziny zaczęły cierpieć i żebyście zaczęli błagać o pomoc i tez żeby was hate-owali banda cymbałów. Zacznijcie siebie szanować i doceniać za to co robicie a nie tylko krytykować czy tu zaś musi być wojna żeby POLSKA POLACY zaczęli normalnie żyć ?? Wy nie możecie mieć nic, wtedy dopiero szanujecie siebie i innych. Tak to tylko zawiść i nienawiść !! pS jak ktoś chce hate-wac to od razu HCW DUP.

Szef19.03.2019 21:13

Ryle z warsztatu spia na powierzchni a szychty dolowe a jzr zapierdalaja do 60tki ... gdzie tu sprawiedliwosc

Gornik 19.03.2019 19:31

Te 2 kielbasy może sobie w grocie Nestlé ulokować żal dupe ściska pewnie siedzisz na zasiłku i czekasz na przelew z mopsu żenada

Monika 19.03.2019 17:32

A na powierzchni ilu dolowcow siedzi a szychty że ściany mają dzieci kierownika

Pokaż wszystkie opinie (18)