Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
18 marca 2019

JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię?
fot. pixabay

Związki zawodowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej wnioskowały o spotkanie z zarządem w sprawie wysokości wypłaty premii za 2018 rok.  Od pewnego czasu w kopalniach spółki pojawiał się też postulat ewentualnego wzrostu wynagrodzeń.

W sprawie ewentualnej wypłaty premii dla pracowników JSW wypowiedział się prezes Daniel Ozon.

 - Rozmów jeszcze nie zaczęliśmy. Chcemy przeanalizować, jak będą wyglądały wyniki spółki po półroczu, na drugą część roku, i dopiero wtedy dyskutować - powiedział prezes JSW Daniel podczas konferencji podsumowującej wyniki JSW za 2018 rok.

Jak poinformował, tegoroczny fundusz płac w JSW pozostaje na ubiegłorocznym poziomie ok. 3,5 mld zł. "Na ten rok nie przewidujemy wzrostu płac" - mówił prezes.

Ubiegłoroczna podwyżka wynagrodzeń w JSW o 7 proc. oznacza dla spółki wzrost kosztów o ok. 170 mln zł, a kolejne prawie 75 mln zł to rosnące wraz z pensjami zasadniczymi dodatkowe składniki wynagrodzeń. Ponadto, spółka przeznaczyła w minionym roku ok. 300 mln zł na oddanie pracownikom świadczeń wstrzymanych na podstawie porozumienia oszczędnościowego z 2015 roku. Dodatkowy koszt 62 mln zł wiąże się natomiast ze zwiększeniem zatrudnienia o blisko 350 osób. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW płaci najlepszym. Zatrudnienie bezpośrednio pod spółkę JSW płaci najlepszym. Zatrudnienie bezpośrednio pod spółkę

Kto rządzi w JSW?  Niezaksięgowany węgiel? Kto rządzi w JSW? Niezaksięgowany węgiel?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
ciapma21.03.2019 10:14

GdziwneTobie wydaje się że oddali, jedyną raz słuszną stronę przyjęło ZZ, to co nam oddali to 2/5 co mieli oddać. Nie wspominając że mimo inflacji, lepiej jest górnikowi zakleić mordę premią (którą na wszelkie sposoby próbują zabrać poprzez nagonki i nagany wypisywane ludziom) niż podnieść zarobki. Pamietaj Gdziwne, wzrost zarobków byłby na lata, premia tylko w danym roku... premię Ci zakoszą, okroją, łapanki (nierówna gra, bo nie ma nagonek na dozór czy nadsztygarów przekraczających swoich uprawnień).

Gdziwne21.03.2019 3:13

Wole 300zł czy 200zł podwyzki niz premie 3000-4000zł od 6 lat nie postalismy podwyzek a rok temu w maju oddali to co zabrali podczas strajków.Ale prezes robi z nas beduinów żebysmy od poniedziałku do piatku nie zarobili bo kto mu przyjdzie w weekend do pracy chore!!!!Wyzysk 21 wieku.

Lowerboj20.03.2019 12:57

@Polaki Cebulaki Hejt był, jest i będzie. A stosunkowo od niedawna jest też Internet, więc uwydatnia hejtowanie.

Polaki Cebulaki 19.03.2019 23:49

Piszecie o innych a należycie do najbardziej popier... ludzi na świecie ( mieszkacie w najbardziej popier. Państwie ) nigdy i nigdzie nie spotkałem się z taką nienawiścią jak WY Polacy nic tylko krytykować hejt na całego, sami nic nie potraficie oprócz dogryźć, obrazić i komentować pisząc bzdury chciałbym żeby wasze rodziny zaczęły cierpieć i żebyście zaczęli błagać o pomoc i tez żeby was hate-owali banda cymbałów. Zacznijcie siebie szanować i doceniać za to co robicie a nie tylko krytykować czy tu zaś musi być wojna żeby POLSKA POLACY zaczęli normalnie żyć ?? Wy nie możecie mieć nic, wtedy dopiero szanujecie siebie i innych. Tak to tylko zawiść i nienawiść !! pS jak ktoś chce hate-wac to od razu HCW DUP.

Szef19.03.2019 21:13

Ryle z warsztatu spia na powierzchni a szychty dolowe a jzr zapierdalaja do 60tki ... gdzie tu sprawiedliwosc

Gornik 19.03.2019 19:31

Te 2 kielbasy może sobie w grocie Nestlé ulokować żal dupe ściska pewnie siedzisz na zasiłku i czekasz na przelew z mopsu żenada

Monika 19.03.2019 17:32

A na powierzchni ilu dolowcow siedzi a szychty że ściany mają dzieci kierownika

Pokaż wszystkie opinie (18)