Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
Depilacja
20 marca 2019

JSW przyjazna pracownikom

JSW przyjazna pracownikom
fot. JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa została laureatem XI edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” organizowanego przez NSZZ „Solidarność”. Prezes JSW Daniel Ozon, podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim, odebrał wyróżnienie z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy, który objął wydarzenie honorowym patronatem.

Prestiżowy tytuł „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” otrzymały w tym roku 22 firmy i instytucje z całej Polski, wśród nich JSW, największy producent węgla koksowego w Unii Europejskiej. Jastrzębska Spółka Węglowa otrzymała certyfikat za odbudowę wiarygodności spółki, za przestrzeganie zapisów Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, uregulowanie spraw płacowych, dbałość o pracowników, bezpieczeństwo inwestycyjne oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Doceniono również wzorowe relacje z przedstawicielami pracowników, zwiększanie nakładów na bezpieczeństwo pracy, a w chwili katastrofy górniczej w 2018 roku – mądrość oraz „ojcowską” opiekę nad poszkodowanymi i ich rodzinami.

- Uczciwe warunki pracy i płacy, uczciwe traktowanie pracowników i pracodawcy przez pracowników ma znaczenie absolutnie fundamentalne. To papierek lakmusowy nowoczesnej, dobrze rozwijającej się gospodarki, a w efekcie nowoczesnego, dobrze rozwijającego się i, mam nadzieję, coraz silniejszego państwa – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia wyróżnień w XI edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.

Przedsięwzięcie organizowane przez NSZZ „Solidarność” promuje pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

- Odbierając dziś z rąk Prezydenta ten wyjątkowy certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” czuję olbrzymią satysfakcję i radość, że właściwe podejście do spraw pracowniczych, naszego najważniejszego aktywu, zostało docenione. Wydobycie węgla koksowego jest podstawą naszej działalności, ale priorytetem jest dobro naszych pracowników, ich bezpieczeństwo, optymalne warunki pracy oraz płacy. Zarząd pod moim kierownictwem dba o partnerskie relacje z reprezentowanymi związkami zawodowymi, które w mojej ocenie pozostają jednym z najważniejszych podmiotów wpływających pozytywnie na sprawy pracownicze i socjalne  -  powiedział Daniel Ozon, prezes zarządu JSW.

Kandydatów do konkursu zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny. Firmy, które otrzymały certyfikat "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", mogą się nim posługiwać przez okres trzech lat od daty jego przyznania.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy dostali najniższe podwyżki, średnia płaca to 7,2 tys. zł Górnicy dostali najniższe podwyżki, średnia płaca to 7,2 tys. zł

Górnicy JSW żądają podwyżek płac Górnicy JSW żądają podwyżek płac

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Mądry z tyłka flądry22.03.2019 11:29

Pikaczu, ale o co chodzi z tym biadoleniem o ludziach z JSW IT System? Na siłę ich tam ktoś trzyma? Przecież IT to branża, w której trzeba znać swoja wartość! Zamiast siedzieć i biadolić na forum to weźcie się rozejrzyjcie za nową pracą! Ale warunek, musicie naprawdę coś umieć. Jeśli tak to zaprzaszam do Czech. Pensja w ostrawskim Tieto dla początkujących to 70000 koron na rękę. Po wczorajszym kursie w zebrzydowickim kantorze 0,166 sam sobie policz ile to daje. Ale nie, bo wówczas trzeba złożyć CV, które będzie zweryfikowane i pokazać, że coś się umie. Informatyk z byłego CI ROW jest jak świnka morska. Bo to ani świnka, ani morska. Nie obrażając świnki ;-)

Pikaczu22.03.2019 11:12

Buhahaaa... Leżę i się podnieść nie umiem. Najbardziej dla ludzi z JSW IT System.

Głupek z Chałupek21.03.2019 13:45

@emeryt 2017 Ten znowu swoje. Zwiera szeregi komentatorów, żeby mu pomogli. Pisz o tym w strefie sztygara!

emeryt 201721.03.2019 12:11

HAŃBA PREZESIE OZON a co z zaległymi należnościami 14 i zaległym deputatem, spółka sprzyjająca pracownikom jak wy wszyscy możecie spokojnie spać gdzie wasze sumienia wobec 12,000 pracowników którzy przeszli na emerytury i byli pozbawieni zaległych wypracowanych należności ......HAŃBA

grp121.03.2019 10:48

wiemy czyj to synek i jakiego związkowca zelazka spzedawał a teraz na kwk

Gość21.03.2019 9:04

To niech wyrównają płacę na wszystkich kopalniach..... Śmiechu warte....

Gornik 21.03.2019 8:19

Przyjazna bo nie potrafi sie rozstac z ludzmi i zmusza ich do pracy soboty i niedziele za zlamanie zakazu handlu w niedziele jest kara czemu nie ma zakazu wydobycia w niedziele?

Pokaż wszystkie opinie (30)