Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
20 marca 2019

Uruchomienie oddziału pediatrycznego zależy teraz od NFZ

Uruchomienie oddziału pediatrycznego zależy teraz  od NFZ
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od roku czasu w Jastrzębiu nie działa oddział pediatryczny dla małych pacjentów.  Jak duży to problem, wiedzą rodzice, których dzieci potrzebują pomocy lekarskiej.  Oddział jest już gotowy do uruchomienia. 

-  W chwili obecnej  oddział jest gotowy do rozpoczęcia działalności. Znajduje się on przy budynku głównym szpitala, al. Jana Pawła II. Rozpoczęcie działalności jest uzależnione jedynie od podpisania umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Mam nadzieje, że wkrótce to nastąpi - powiedział Michał Oleś, zastępca dyrektora do sprawa lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Na małych pacjentów czekają naprawdę komfortowe warunki.  W sumie przygotowano 22 łóżka. Każda sala ma indywidualną toaletę. Oprócz łóżeczek dla dzieci są również łóżka dla rodziców. Mama lub tata będą mogli godnie czuwać przy swojej pociesze. Nie brakuje również pokojów badań wyposażonych w specjalistyczny sprzęt oraz trzy izolatki, a także świetlicy dostosowanej do zabawy i nauki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oddział Pediatryczny WSS2 wznawia działalność Oddział Pediatryczny WSS2 wznawia działalność

Nie wejdziecie wejściem głównym do szpitala Nie wejdziecie wejściem głównym do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Gość25.03.2019 13:14

Oczekujemy odpowiedzi od władz miasta i radnych co zamierzają zrobić. Nadszedł czas decyzji a wybory coraz bliżej.

NFZ nie da pieniędzy24.03.2019 16:33

Dlaczego, bo jest pisowska. Oni mają za zadanie niszczyć społeczeństwo a nie leczyć. Do lekarza pierwszego kontaktu nie można się dostać szybko. A przecież, po to on jest. Na pogotowiu długie kolejki. Opieka zdrowotna upada. Opłaty wzrastają. Tka wygląda Pisowska rzeczywistość.
Preziowi sam ordynator a może dyrektor szpitala zawozi kule. A powinien pistolet i kule.

Gość23.03.2019 12:19

I co teraz panowie radni powiecie. Może sesja nadzwyczajna na ten temat?

Gość22.03.2019 7:40

Pisowcy doprowadzacie to państwo do ruiny!

Tomasz21.03.2019 17:44

IOIOM dla dzieci, Pediatra tez a gdzie Karetka N ?? W czym są transportowane dzieci ? TRAGEDIA !!!!!

Seboc21.03.2019 9:05

Napisałem prośbę do NFZ w sprawie nie podpisania kontraktu z WSS nr 2.

Gość21.03.2019 7:00

Chodzą słuchy, że mają zamykac odziały - brawo sprawiedliwe i prawe panstwo pis. Ci przy korycie oczywiście wszystko mają poza kolejnością. Hańba!

Gość21.03.2019 0:51

Przez PiS szpital upada wszystko niszczą i przez ich rządy nie ma ludzi do pracy. Pchają w rozwój menelstwa niszcząc kraj.

xxxx20.03.2019 21:32

Poradnia rehabilitacyjna też by się przydała niby jest a jednak są pewne LIMITY ! Chirurga dziecięcego nie mamy....... To przykre że oszczędzają na naszych dzieciach czasem zdarzają nam się takie sytuacje że nie mamy możliwości jechać tak daleko . Ktoś powinien się za to wziąść . tragedia

Jonasz20.03.2019 21:23

Oby NFZ nie podpisał umowy.

Pokaż wszystkie opinie (25)