Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
21 marca 2019

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Minister Energii korzystając z przysługujących mu uprawnień dokonał zmian w Radzie Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

W środę Minister Energii odwołał ze składu Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Tomasza Lisa, na jego miejsce powołano Jolantę Górską. Po tej zmianie rada nadzorcza JSW pracuje w następującym składzie: Halina Buk (przewodnicząca rady), Robert Kudelski (sekretarz), Konrad Balcerski, Paweł Bieszczad, Jolanta Górska, Tadeusz Kubiczek, Antoni Malinowski, Alojzy Nowak, Adam Pawlicki, Arkadiusz Wypych i Robert Małłek. 

Pani Jolanta Górska posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskany w Instytucie Finansów Akademii Finansów w Warszawie. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończyła również studia podyplomowe Akademii Finansów w Warszawie w zakresie metodologii badań w naukach ekonomicznych, Politechniki Warszawskiej w zakresie wyceny nieruchomości, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w zakresie finansów i bankowości. Uzyskała Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E. Posiada uprawnienia zawodowe rzeczoznawcy majątkowego oraz uprawnienia do wycen dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności bankowych i certyfikat potwierdzający kwalifikacje do wyceny przedsiębiorstw. Z wynikiem pozytywnym złożyła egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Ukończyła także liczne szkolenia, m.in. z zakresu wyceny przedsiębiorstw, wyceny wartości godziwej, szacowania nieruchomości i praw majątkowych dla potrzeb skarbowo-podatkowych, wyceny dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności bankowych, wyceny nieruchomości położonych na złożach kopalin i wiele innych.

Pani Jolanta Górska zatrudniona była m.in. na kierowniczych stanowiskach w agencji rządowej (ANR), oraz w Totalizatorze Sportowym Sp. z o.o. W latach 2006-2007 była wykładowcą na studiach magisterskich z zakresu finansów publicznych, finansów lokalnych, systemów podatkowych. W 2017 roku była członkiem Rady do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.

Jednocześnie Spółka informuje, iż zgodnie ze złożonym oświadczeniem Pani Jolanta Górska nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS, ani nie wykonuje działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Spółki oraz nie jest wspólnikiem w konkurencyjnych spółkach cywilnych lub spółkach osobowych, ani członkiem organów spółek kapitałowych, czy też członkiem organów jakichkolwiek innych konkurencyjnych osób prawnych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Po szkole jest praca w JSW Po szkole jest praca w JSW

Związki zawodowe JSW popierają prezesa Hereźniaka Związki zawodowe JSW popierają prezesa Hereźniaka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Radek21.03.2019 20:26

Dlaczego odwołał pana Lisa? Kaki powód? Niewygodny?

Jan Guminiok21.03.2019 13:38

Żeby tak często jak w spółce związkowcy oddawali stołki...

Dżordż prosto z drzewa21.03.2019 12:59

@Bbk A kim Ty niby jesteś, że piszesz mi zakazy? Moją mamą? To, że nie skończyłem jeszcze gomnazjum, nie oznacza, że dwunastolatek nie może wyrażać swoich opinii. Wy sobie o JSW też piszcie tylko w strefie sztygara.

jo21.03.2019 11:36

A co z Kałużą?

Bbk21.03.2019 11:31

To nie ten Tomasz Lis. Nie trolluj

Dżordż prosto z drzewa21.03.2019 6:36

Tomasza Lisa? Tego dziennikarza? Człowiek przez cały czas czegoś nowego sdią dowiaduje, a żył w niewiedzy.