Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
21 marca 2019

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Minister Energii korzystając z przysługujących mu uprawnień dokonał zmian w Radzie Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

W środę Minister Energii odwołał ze składu Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Tomasza Lisa, na jego miejsce powołano Jolantę Górską. Po tej zmianie rada nadzorcza JSW pracuje w następującym składzie: Halina Buk (przewodnicząca rady), Robert Kudelski (sekretarz), Konrad Balcerski, Paweł Bieszczad, Jolanta Górska, Tadeusz Kubiczek, Antoni Malinowski, Alojzy Nowak, Adam Pawlicki, Arkadiusz Wypych i Robert Małłek. 

Pani Jolanta Górska posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskany w Instytucie Finansów Akademii Finansów w Warszawie. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończyła również studia podyplomowe Akademii Finansów w Warszawie w zakresie metodologii badań w naukach ekonomicznych, Politechniki Warszawskiej w zakresie wyceny nieruchomości, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w zakresie finansów i bankowości. Uzyskała Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E. Posiada uprawnienia zawodowe rzeczoznawcy majątkowego oraz uprawnienia do wycen dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności bankowych i certyfikat potwierdzający kwalifikacje do wyceny przedsiębiorstw. Z wynikiem pozytywnym złożyła egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Ukończyła także liczne szkolenia, m.in. z zakresu wyceny przedsiębiorstw, wyceny wartości godziwej, szacowania nieruchomości i praw majątkowych dla potrzeb skarbowo-podatkowych, wyceny dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności bankowych, wyceny nieruchomości położonych na złożach kopalin i wiele innych.

Pani Jolanta Górska zatrudniona była m.in. na kierowniczych stanowiskach w agencji rządowej (ANR), oraz w Totalizatorze Sportowym Sp. z o.o. W latach 2006-2007 była wykładowcą na studiach magisterskich z zakresu finansów publicznych, finansów lokalnych, systemów podatkowych. W 2017 roku była członkiem Rady do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.

Jednocześnie Spółka informuje, iż zgodnie ze złożonym oświadczeniem Pani Jolanta Górska nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS, ani nie wykonuje działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Spółki oraz nie jest wspólnikiem w konkurencyjnych spółkach cywilnych lub spółkach osobowych, ani członkiem organów spółek kapitałowych, czy też członkiem organów jakichkolwiek innych konkurencyjnych osób prawnych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW nie wypłaci dywidendy za 2019 rok JSW nie wypłaci dywidendy za 2019 rok

Hejt na górników potępia coraz więcej osób Hejt na górników potępia coraz więcej osób

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Radek21.03.2019 20:26

Dlaczego odwołał pana Lisa? Kaki powód? Niewygodny?

Jan Guminiok21.03.2019 13:38

Żeby tak często jak w spółce związkowcy oddawali stołki...

Dżordż prosto z drzewa21.03.2019 12:59

@Bbk A kim Ty niby jesteś, że piszesz mi zakazy? Moją mamą? To, że nie skończyłem jeszcze gomnazjum, nie oznacza, że dwunastolatek nie może wyrażać swoich opinii. Wy sobie o JSW też piszcie tylko w strefie sztygara.

jo21.03.2019 11:36

A co z Kałużą?

Bbk21.03.2019 11:31

To nie ten Tomasz Lis. Nie trolluj

Dżordż prosto z drzewa21.03.2019 6:36

Tomasza Lisa? Tego dziennikarza? Człowiek przez cały czas czegoś nowego sdią dowiaduje, a żył w niewiedzy.