Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
21 marca 2019

Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja

Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja
fot. Policja.pl

Na czwartek przypada pierwszy dzień wiosny zwany także dniem wagarowicza. W tym dniu tradycyjnie policjanci zwracają uwagę na nieletnich, przemieszczających się po mieście w czasie trwania lekcji.

- Nie należy zapominać, że wagary niosą za sobą również konsekwencję prawne. Uchylanie się od obowiązku szkolnego, zgodnie z art. 4  Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich stanowi przejaw demoralizacji - informują policjanci.

Mundurowi zwracają uwagę na § 1 tej ustawy:

Każdy, kto stwierdzi istnienie okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, w szczególności naruszanie zasad współżycia społecznego, popełnienie czynu zabronionego, systematyczne uchylanie się od obowiązku szkolnego lub kształcenia zawodowego, używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia, uprawianie nierządu, włóczęgostwo, udział w grupach przestępczych, ma społeczny obowiązek odpowiedniego przeciwdziałania temu, a przede wszystkim zawiadomienia o tym rodziców lub opiekuna nieletniego, szkoły, sądu rodzinnego, Policji lub innego właściwego organu.

Mundurowi apelują zarówno do dzieci jak i do rodziców o rozwagę. Aby ten dzień minął w przyjaznej atmosferze, należy przede wszystkim zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dużym zagrożeniem dla młodzieży jest chęć spróbowania tego, co jest dla nich zakazane m. in. alkoholu lub środków odurzających.  

- Dlatego o każdym przypadku natrafienia na nieletnich pod wpływem alkoholu lub środków odurzających będą powiadomieni rodzice, szkoły oraz sądy rodzinne. Właścicielom placówek handlowych policjanci przypominają, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny oraz utrata koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych - mówi mł. asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nie był zakażony. Bywalcy baru odetchnęli z ulgą Nie był zakażony. Bywalcy baru odetchnęli z ulgą

Jechała wężykiem i miała przy sobie narkotyki Jechała wężykiem i miała przy sobie narkotyki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość21.03.2019 12:18

Jeden dzień w roku nie ma nic wspólnego z "systematyką".

Janusz Nosacz21.03.2019 12:14

W związku z szeroko prowadzonymi działaniami postanowiono na ulicę wysłać więcej patroli w tym Brygady antyterrorystyczne wszystko po to by obywatel czuł się bezpiecznie

do; Uczeń LO121.03.2019 10:34

Bądź normalny a nie masz się czego bać. A to nie jest trudne. Tak twierdzi większość.

Uwaga21.03.2019 10:32

W pierwszy dzień wiosny, i od dziś za wyrzucanie śmieci wzrosły kary. O 300%.
Drogiego śmiecenia. SM do dzieła. Ruszcie się!

Policjant21.03.2019 9:57

Hahahaha brak słów

mat21.03.2019 9:53

Porazka.

Seboc21.03.2019 8:27

Ciekawe co im zrobią za wagary haha

Gość21.03.2019 8:12

Systematyczne....

Radio Teheran21.03.2019 8:01

W Iranie pierszy dzien Nowego Roku.
1. Farvadin.
Pomalowali pisanki i swietuja.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nouruz 

Uczeń LO121.03.2019 7:41

Buhaha strach się bać.

Pokaż wszystkie opinie (11)