Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
22 marca 2019

TBS: Budynek nabiera kształtów i kolorów

TBS: Budynek nabiera kształtów i kolorów
fot. Michał Gruszka

Żuraw jest demontowany i będzie zjeżdżał z placu budowy. Budynek wielorodzinny przy ul. Witczaka nabiera kształtów i… kolorów.

o już dziesiąty miesiąc robót na budowie, której inwestorem jest Jastrzębskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Daszek” Sp. z o.o. Mury segmentów obiektu zostały już wzniesione.

- Jeszcze w marcu dekarze planują zakończenie prac związanych z wykonaniem dachu. Jest on w całości pokryty dachówką ceramiczną, która dzisiaj - w przypadku budownictwa wielorodzinnego - stanowi już rzadkość  - wyjaśnia Ernest Famulski, prezes zarządu JTBS „Daszek”.

Dalej postępują prace związane z docieplaniem ścian zewnętrznych styropianem. Na elewacji budynku można już zobaczyć bonie i elementy dekoracyjne, nawiązujące swym wzornictwem do muru pruskiego.

- Elewacja będzie trójkolorowa, gdzie dominującym kolorem będzie beż, a elementy dekoracyjne będą jasnobrązowe i czerwone - opowiada prezes „Daszka”.

Wewnątrz budynku prace budowlane również postępują bardzo szybko. Dalej układane są instalacje: sanitarna, elektryczna i strukturalna. Ściany w większości mieszkań zostały otynkowane, a na podłogach pojawiły się posadzki.

- Zgodnie z planem pod koniec marca w budynku powinny rozpocząć się prace wykończeniowe, w tym między innymi płytkowanie ścian w łazienkach i kuchniach, podłóg w łazienkach, kuchniach i przedpokojach oraz docieplanie poddaszy użytkowych - wylicza Ernest Famulski.

W tym czasie rozpocznie się również zagospodarowywanie terenu. Na najemców oczekiwać będzie parking na osiemnaście miejsc postojowych, elementy małej architektury w postaci między innymi ławek oraz stojaków na rowery, a za budynkiem plac rekreacyjny dla najmłodszych. Wyposażenie placu rekreacyjnego i jego ostateczną formę zarząd JTBS „Daszek” Sp. z o.o. chce uzgodnić i zrealizować przy współudziale nowych najemców, tak by jak najlepiej odpowiadał potrzebom ich pociech.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Za 2-3 lata wybudują nowy blok Za 2-3 lata wybudują nowy blok

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Dżordż prosto z drzewa25.03.2019 8:59

Przywrócenie dawnego blasku Zdrojowi jest równoznacznie z demontażem żurawia? Zachycanie się walorami estetycznymi dzielnicy Zdrój, ponieważ postawiono tam kloca, wzbudza tylko moje współczucie dla tego gustu.

do Tomek24.03.2019 19:18

Wezmę? Wziąć to Ty sobie możesz starą do Kauflandu. Na to mieszkanie Cię nie stać.

pytacz24.03.2019 14:34

Ile to razem z kosztami utrzymania spółki kosztowało?

dorota23.03.2019 10:33

Przejeżdżałam wczoraj tamtędy i budynek będzie piękny. W takim miejscu to bym chciała zamieszkać.

Gość23.03.2019 9:55

W Polsce deweloperzy stawiają piękne budynki mieszkalne w stonowanych nowoczesnych kolorach. W Jastrzębiu styl rokokoko ma się wspaniale jak widać

do Matek22.03.2019 19:43

Tak ci kazał napisać psychiatra? Śmieszny bezmózg jesteś.

Matek22.03.2019 17:30

No gdyby to było w Gogolowej, to rozumiem, ale w mieście, które liczy 60 70 tys? mieszkańców, to poprostu powala.

Mądry z tyłka flądry22.03.2019 12:28

@Radio Teheran Nie ważna ilość, ale jakość. No i parkowy szalet miejski mają blisko, więc po co klopy w domu?

anty_lewak22.03.2019 12:05

Bardzo zajefajne mieszkania. Widziałem projekty i muszę przyznać że rewelacja. No i bardzo duży plus, to miejsca garażowe w podziemiach. Ale także mieszkania dwukondygnacyjne.

Głupek z Chałupek22.03.2019 10:23

Oj tam, oj tam. Dlaczego nie potraficie się cieszyć z sukcesów? Owszem, są jakie są, bo na miarę ambicji osady!

Pokaż wszystkie opinie (14)