Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
21 marca 2019

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Walne Zgromadzenie JSW, które odbyło się w czwartek zostało przerwane do dnia 3 kwietnia, na wniosek Skarbu Państwa, który posiada pakiet kontrolny  tej firmy. Nie podano uzasadnienia tego przesunięcia.

Na nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu JSW przewidywano wyrażenie zgody na zakup przez spółkę Przedsiębiorstwa Budowy Szybów - koszt ok. 204 mln zł.  Oprócz tego w porządku obrad znajdowała się uchwała wyrażająca zgodę akcjonariuszy na ustanowienie zabezpieczeń majątkowych (hipoteka), niezbędnych do pozyskania przez JSW w sumie ponad 1 mld zł finansowania

- Struktura finansowania będzie składa się z kredytu terminowego, pożyczki terminowej, kredytu odnawialnego oraz kredytu akwizycyjnego. Planowane do pozyskania finansowanie zostanie przeznaczone na finansowanie inwestycji realizowanych przez grupę kapitałową JSW i na finansowanie innych celów ogólnokorporacyjnych grupy, w tym na finansowanie obrotowe oraz w ramach kredytu akwizycyjnego sfinansowanie nabycia przez spółkę akcji PBSz -  podano w uzasadnieniu projektu uchwały. 

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

JSW pożycza pieniądze od Chińczyków JSW pożycza pieniądze od Chińczyków

JSW pożyczy 1 mld zł i da majątek pod hipotekę JSW pożyczy 1 mld zł i da majątek pod hipotekę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
zły25.03.2019 9:46

Żadnych kredytów!
Zwolnić przerośniętą biurokrację i obciąć im uposażenia.
Nagle się znajdą pieniądze...

g25.03.2019 9:35

A gdzie się podział TW krecik z BZ.

Dżordż prosto z drzewa25.03.2019 8:55

Proponuję kolejny kredyt na dalsze sponsorowanie klubów sportowych. Jak ma się gest, to wszyscy się zrzucą.

Brono24.03.2019 21:09

Tak 5o jest jak spółka rozdaje kasę na prawo i lewo a teraz kredyty chca. Za niegospodarność odwołać Ozona który się tylko układa z ZZ.

A2D224.03.2019 18:22

Adi a stal sprowadzisz z Australii bo ludzi typu Biedroń jest u nas na pęczki tylko się chowają

Adi23.03.2019 21:23

Ja glosuje na biedronia koniec z jsw preczz nimi

Olo23.03.2019 21:21

A 500 plus z czego pis daje malo tego na kazdej kopalni 13 zwiazkow kazdy z nich zarabia ponad 10tys zl a siedzi och jak psow. Zobacz jaka biurokracja jest w jsw nadszttgarow cala rzesza godne pożalowania

Pokaż wszystkie opinie (15)