Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
25 marca 2019

Uwaga na fałszywe strony do składania e-PIT-ów

Uwaga na fałszywe strony do składania e-PIT-ów
fot. Urząd Skarbowy

Urząd Skarbowy ostrzega, aby w czasie składania zeznań podatkowych drogą elektroniczną, nie paść ofiarą oszustów, którzy mogą wyłudzić nasze dane lub zainfekować komputer wirusem.

Przypominamy, że jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT za 2018 r. udostępnianym przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową jest usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl

- Korzystanie z innych stron www lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez resort finansów i może być niebezpieczne, np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem - informuje Barbara Kwiatkowska, naczelnik Urzędu Skarbowego w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS

Wpadli na kradzieży prądu Wpadli na kradzieży prądu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
do myślących26.03.2019 10:13

Rząd celowo dopuszcza opisane zdarzenia. Celem PiS jest zniszczenie Polski. Zaczyna się od wprowadzanie rozgardiaszu. W ten sposób państwo przestaje istnieć. Pamiętajcie, to się dzieje naprawdę i jest celowe. To nowy sposób wojny. Bez rozlewu krwi. Skutki są opłakane.

Lowerboj25.03.2019 13:18

Acha i jeszcze jedno. Na pytanie do pani senator, w jaki sposób ustawodawca ma zamiar ukrócić ten proceder, padło zapewnienie, że podobno ma się to zmienić od lipca, ale do tego czasu to oficjalnie hulaj dusza, piekła nie ma. Podobno wyrabianie i sprzedaż/kupno takich kolekcjonerskich dowodów osobistych są zgodne z prawem, a dopiero posługianie się nimi jest ścigane z urzędu. Ale kto o zdrowych zmysłach zamawia sobie kolekcjonerski dowód osobisty za kilkaset złotych po to, żeby mu wisiał w gablotce jego zacisza domowego? Miłej reszty dnia.

Lowerboj25.03.2019 12:35

@....... A wiesz co w tym wczorajszym programie mnie najbardziej zbulwersowało? Że na taki kolekcjonerski dowód osobisty gościu sprzedał nie swoje mieszkanie. Dane wlaściciela pozyskał, ponieważ podpisał z nim umowę najmu, potem już jako lokator zamówil sobie kolekcjonerski dowód osobisty ze swoim zdjęciem, ale z danymi właściciela, i NOTARIALNIE za 250000zł sprzedał mieszkanie Bogu ducha winnemu kupcowi. Oczywiście ślad po sprawcą zaginął, kasa również. Więc sam zobacz, brak monitorowania transakcji kasjerskich jest niczym wobec zawieranych w blasku prawa i sprawiedliwości transakcji notarialnych. Komuś też jest to bardzo na rękę.

Uwaga! Sprawdzone25.03.2019 12:28

Firmy proponujące rozliczenie roczne PIT, biorą 1% podatku. Ogłaszają, że program jest darmowy, choć nie jest. Zwyczajnie kradną. Te troszeczkę uczciwsze informują o tym w bardzo ukryty sposób. To jest niemoralne przestępstwo, którego nie można udowodnić. Tylko na gov.pl można odnaleźć firmę, która jest na oficjalnej liście mogącej przyjąć taki 1 procentowy datek.
Takie mamy prawo. Władza nie chce się tym zająć, bo poco. Od tych kwot otrzymują podatek. A to są ogromne pieniądze.

KAZ25.03.2019 9:50

W tym kraju matactwa, łapówy i inne przekręty są legalne.

Dżordż prosto z drzewa25.03.2019 8:53

Nikt tego nie wprowadzi bo:
primo - spadłaby drastycznie ilość udzielanych kredytów i odbiłoby się tragicznie na statystykach bankowych
i drugie primo - w proceder umoczeni są wysoko postawieni politycy, którym zależy na jego dalszym trwaniu.
Niestety, ale w tym chorym kraju bardziej stawia się na monitoring miejski, czyli inwigilowaniu Bogu ducha winnych obywaleli, bo może któryś przypadkiem popełni czyn zabroniony, ale w miejscach, gdzie przestępstwa są popełniane na masową skalę, odbywa się to w majestacie prawa, bo tam kamera kala wolność obywatelską.

.......25.03.2019 7:20

@Lowerboj a na to jest bardzo prosty sposób tylko nie wiadomo dlaczego nikt nie chce tego wprowadzić .Przed każdym okienkiem bankowym i w firmach pożyczkowych kamerka na kasjera i klienta ... bank twierdzi że brałeś kredyt ty twierdzisz że nie , to proszę o monitoring z dnia podpisania rzekomej umowy i okazuje sie że ..... w tym dniu w banku w ogóle cię nie było ....i problem ma kasjer jak dał kredyt na gębę dziekuję za uwagę.

Pokaż wszystkie opinie (8)