Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
Eko Okna
25 marca 2019

Nauczyciele z Jastrzębie też chcą strajkować

Nauczyciele z Jastrzębie też chcą strajkować

Związek Nauczycielstwa Polskiego zakończył referendum, jakie przeprowadzano w szkołach  w całej Polsce w sprawie strajku nauczycieli. Wypowiedzieli się również jastrzębscy pedagodzy.

Nauczyciele domagają się od rządu podwyżki płac w wysokości 1 tys. zł. Jak na razie Ministerstwo Edukacji Narodowej uważa dotychczasowe zmiany pensji za wystarczające.

Oficjalne wyniki referendum strajkowego przeprowadzone w jastrzębskich szkołach będą znane we wtorek. Jednak nieoficjalnie wiadomo, że około 90 proc. nauczycieli opowiedziało się za strajkiem. Protest podejmą prawie wszystkie szkoły i przedszkola w mieście.

Jeśli rozmowy, jakie toczą się w Warszawie w Centrum Dialogu Społecznego, w sprawie postulatów nauczycieli, nie zakończą się porozumieniem, wówczas można spodziewać się rozpoczęcia strajku. Wówczas pedagodzy będą  obecni w pracy, ale nie podejmą swoich obowiązków.

- Warto podkreślić, że nauczyciele zrzeszeni zarówno w „Solidarności”, jak i w Związku Nauczycielstwa Polskiego mają takie same stanowisko  w sprawie postulatów płacowych. Występujemy wspólnie w naszej sprawie. Wszelkie podziały są tworzone przez polityków i nie mają dla nas żadnego znaczenia - powiedział jeden z jastrzębskich pedagogów.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Związkowcy z JSW: "Nie jesteśmy pępkiem świata" Związkowcy z JSW: "Nie jesteśmy pępkiem świata"

Będzie 900 zł podwyżki. Ministerstwo znalazło pieniądze Będzie 900 zł podwyżki. Ministerstwo znalazło pieniądze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (124)
Syla28.03.2019 15:19

69, swietny pomysł, a panie z kas przenieśmy do szkół, by uczyły nasze dzieci

Gość28.03.2019 8:09

Dżordż prosto z drzewa, przepis na ten cud był opisywany w prasie, po prostu ten pan pracował całe życie i przeszedł na emeryture mając ponad 80 lat.

Gość28.03.2019 8:08

69, nie ma takiej możliwości, praca na kasie wymaga kwalifikacji i odpowiedzialności. Nie wystarczy dyplom z kursów organizowanych przez innych nauczycieli.

6927.03.2019 19:38

Ja proponuję nauczycielom zatrudnić się na kasie w markecie.

Dżordż prosto z drzewa27.03.2019 6:33

Wczoraj w TV był jakiś felieton o ZUS i tej "trzynastce" dla emerytów i rencistów. Ma być wypłacana bez względu na dochody. Przy okazji podano - szok - że rekordzistą w ZUS jest jakiś emeryt pobierający ponad 21 000zł emerytury (dwadzieścia jeden tysięcy). Dlaczego nie podadzą do publicznej wiadomości przepis na ten cud?

Lowerboj27.03.2019 6:06

A ja uważam, że skoro tak nauczyciele obnosza się do kamer z paskami z wypłaty, jak to mało zarabiają, bo owszem tacy też są, powinno być również podane do publicznnej wiadomości, jaka jest ich maksymalna pensja.

Podpis27.03.2019 1:17

Ale z was ludziki ułomy. Tępota żyje w Polsce jak u Pana Boga za piecem a upokarzanym nauczycielom zazdrościcie, że może wywalczą marny 1000 podwyżki. Zastanówcie się nad rozdawnictwem pieniędzy a nie nad podwyzkami a jak problem to wziąć korki z ekonomii.

Pokaż wszystkie opinie (124)