Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
EkoOkna
25 marca 2019

Nauczyciele z Jastrzębie też chcą strajkować

Nauczyciele z Jastrzębie też chcą strajkować

Związek Nauczycielstwa Polskiego zakończył referendum, jakie przeprowadzano w szkołach  w całej Polsce w sprawie strajku nauczycieli. Wypowiedzieli się również jastrzębscy pedagodzy.

Nauczyciele domagają się od rządu podwyżki płac w wysokości 1 tys. zł. Jak na razie Ministerstwo Edukacji Narodowej uważa dotychczasowe zmiany pensji za wystarczające.

Oficjalne wyniki referendum strajkowego przeprowadzone w jastrzębskich szkołach będą znane we wtorek. Jednak nieoficjalnie wiadomo, że około 90 proc. nauczycieli opowiedziało się za strajkiem. Protest podejmą prawie wszystkie szkoły i przedszkola w mieście.

Jeśli rozmowy, jakie toczą się w Warszawie w Centrum Dialogu Społecznego, w sprawie postulatów nauczycieli, nie zakończą się porozumieniem, wówczas można spodziewać się rozpoczęcia strajku. Wówczas pedagodzy będą  obecni w pracy, ale nie podejmą swoich obowiązków.

- Warto podkreślić, że nauczyciele zrzeszeni zarówno w „Solidarności”, jak i w Związku Nauczycielstwa Polskiego mają takie same stanowisko  w sprawie postulatów płacowych. Występujemy wspólnie w naszej sprawie. Wszelkie podziały są tworzone przez polityków i nie mają dla nas żadnego znaczenia - powiedział jeden z jastrzębskich pedagogów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Niewykształconymi ludźmi łatwiej jest manipulować" "Niewykształconymi ludźmi łatwiej jest manipulować"

Dyrektor: "Serce mówi jedno, a rozum drugie" Dyrektor: "Serce mówi jedno, a rozum drugie"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (124)
Syla28.03.2019 15:19

69, swietny pomysł, a panie z kas przenieśmy do szkół, by uczyły nasze dzieci

Gość28.03.2019 8:09

Dżordż prosto z drzewa, przepis na ten cud był opisywany w prasie, po prostu ten pan pracował całe życie i przeszedł na emeryture mając ponad 80 lat.

Gość28.03.2019 8:08

69, nie ma takiej możliwości, praca na kasie wymaga kwalifikacji i odpowiedzialności. Nie wystarczy dyplom z kursów organizowanych przez innych nauczycieli.

6927.03.2019 19:38

Ja proponuję nauczycielom zatrudnić się na kasie w markecie.

Dżordż prosto z drzewa27.03.2019 6:33

Wczoraj w TV był jakiś felieton o ZUS i tej "trzynastce" dla emerytów i rencistów. Ma być wypłacana bez względu na dochody. Przy okazji podano - szok - że rekordzistą w ZUS jest jakiś emeryt pobierający ponad 21 000zł emerytury (dwadzieścia jeden tysięcy). Dlaczego nie podadzą do publicznej wiadomości przepis na ten cud?

Lowerboj27.03.2019 6:06

A ja uważam, że skoro tak nauczyciele obnosza się do kamer z paskami z wypłaty, jak to mało zarabiają, bo owszem tacy też są, powinno być również podane do publicznnej wiadomości, jaka jest ich maksymalna pensja.

Podpis27.03.2019 1:17

Ale z was ludziki ułomy. Tępota żyje w Polsce jak u Pana Boga za piecem a upokarzanym nauczycielom zazdrościcie, że może wywalczą marny 1000 podwyżki. Zastanówcie się nad rozdawnictwem pieniędzy a nie nad podwyzkami a jak problem to wziąć korki z ekonomii.

Pokaż wszystkie opinie (124)