Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
27 marca 2019

Strajkować chcą wszystkie szkoły w mieście

Strajkować chcą wszystkie szkoły w mieście
fot. pixabay

Związek Nauczycielstwa Polskiego zna już wyniki referendum, które zostało przeprowadzone w całym kraju na temat przeprowadzenia akcji strajkowej.

Potwierdziły się wcześniejsze informacje, że większość nauczycieli w Polsce opowiada się za akcją strajkową. W województwie śląskim funkcjonuje 2580 placówek oświatowych. W 2274 z nich przeprowadzono referenda strajkowe. Za strajkiem opowiedziało się 2043 szkół i przedszkoli. Dane dotyczące Jastrzębia-Zdroju przedstawiają się następująco: 52 placówek oświatowych, w 44 przeprowadzono referendum strajkowe, w 40 szkołach i przedszkolach pedagodzy opowiedzieli się za strajkiem. Strajkować chcą wszystkie szkoły w mieście, za wyjatkiem 4 przedszkoli. Poparcie akcji strajkowej w Jastrzębiu zadeklarowało 91,76 proc. spośród głosujacych pedagogów (frekwencja 80,59 proc.). 

Rozpoczęcie strajku przewidziano na poniedziałek, 8 kwietnia. Na pięć dni przed tym terminem związki zawodowe w danej szkole muszą poinformować dyrektora o planowanej akcji. W dniu 1 kwietnia w Warszawie odbędą się rozmowy rządu z przedstawicielami organizacji związkowych w sprawie sytuacji w szkolnictwie. Jeżeli nie zakończą się porozumieniem, to możliwe, że polski system oświaty zostanie sparaliżowany największym w historii strajkiem pedagogów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany

Miejsca czekają na uczniów w szkołach Miejsca czekają na uczniów w szkołach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (57)
Xxx03.04.2019 16:14

A ja przypomnę, że górnicy nie strajkowli bo mają mało i chcieli podwyżkę, tylko Strajkowali bo chciano im zabrać to co im się należy.

Art31.03.2019 17:33

Jastrzębie tp pisokomuna. Tylko ryle mogą strajkować. Już nie mogę się doczekać, jak zaczną zglosze się na kopalnie jako lamistrajk.

Belfer31.03.2019 15:59

A ja strajkuję bo za 3400 netto nie będę pracował 18h tygodniowo (1h to 45 minut). Te prawie 3 miesiące płatnego wolnego to też mało. No i ta 14 pensja przed wakacjami to bardzo licha.

Noi31.03.2019 10:12

To proponuję aby pani z biedronki przyszła uczyć wasze dzieci. Z całym szacunkiem do pracy tych Pań. A zapraszam do szkoły skoro tak zazdrościcie nauczycielom. Znowu zawiść czy żal. Zawiść bo pracują niby 18 godz. A żal za utaconym bezpowrotnie rozumiem. Polacy Biedacy jak psy ogrodnika.

haha30.03.2019 23:46

Najwieksze lebry w POLSCE to nauczyciele!robia 18 godzin tygodniowo i jeszcze mało dac ich na dzien do biedronki by zobaczylli jak praca wyglada!Nieudolni......

Czinks30.03.2019 22:41

To strajk polityczny co nie zmienia faktu że nauczyciele mają nieźle wyprane muzgi

Noi30.03.2019 6:23

Wiecie co mam w nosie co piszecie o nauczycielach, wszyscy się podniecają. Dlaczego nie mogą dostawać więcej bo co wam zabraknie wam zabiorą cz też tradycyjne zawistne myślenie Polaka żeby sąsiadowi zdechła krowa to ja będę szczęśliwy. W tym kraju wiele zawodów zarabia za mało ale rząd daje tym którzy będą na nich głosować. Ta grupa pewnie nie jest opłacalna nie ten elektorat napuscili rodziców na nauczycieli a co by się stało gdyby większość w szkole odeszła kto wasze dzieci będzie uczył. Lekarz zostawil pacjentów, pielęgniarki odeszły od łóżek na drzwiach przychodni napisali prosimy o wyrozumiałość a tu dziecko nie pójdzie do szkoły i taka afera się stanie moje dzieci się cieszą że nie idą. Dajcie spokój zniszczył rząd nauczycieli i a wy zdziwieni

Pokaż wszystkie opinie (57)