Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
27 marca 2019

Ponad 2 mln zł do podziału. Na co zostaną wydane?

Ponad 2 mln zł do podziału. Na co zostaną wydane?
fot. shutterstock

Jastrzębianie zdecydują w jaki sposób rozdysponować ponad 2 mln złotych w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Propozycje można składać od 1 do 21 kwietnia. Nowością jest to, że pomysł może przedstawić nawet 1 osoba.

Pieniądze zostały podzielone na 21 jednostek pomocniczych w ten sposób, że 30% kwoty bazowej otrzymała każda z nich w takiej samej wysokości, 35% proporcjonalnie do jej obszaru i kolejne 35% proporcjonalnie do liczby jej mieszkańców.

Dokładne kwoty, którymi będą mogli dysponować mieszkańcy danych jednostek pomocniczych można znaleźć w załączniku do zarządzenia Prezydenta Miasta. Propozycję zadania może zgłosić każdy mieszkaniec osiedla lub sołectwa, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 16 lat. Wersję elektroniczną formularza, na jakim trzeba ją wpisać, można znaleźć TUTAJ, a wersja papierowa dostępna jest na sali obsługi interesanta Urzędu Miasta oraz w siedzibach zarządów osiedli i sołtysów. Propozycje można składać od 1 do 21 kwietnia. Istotne jest, że jeden mieszkaniec może złożyć tylko jeden wniosek.

Wypełnione wnioski można składać:

– listownie na adres: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój al. Józefa Piłsudskiego 60, 44-335 Jastrzębie-Zdrój z dopiskiem „Budżet Obywatelski”,

– osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta, pokój 020A oraz w siedzibach zarządów osiedli i sołtysów,

– elektronicznie na adres: budzetobywatelski@um.jastrzebie.pl, w formie zeskanowanego formularza.

- Lista propozycji zadań zweryfikowanych pozytywnie zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej miasta, na tablicy ogłoszeń urzędu oraz przekazana zarządom osiedli i sołtysom do 22 maja. W przypadku przekroczenia kwoty będącej do dyspozycji jednostki, na zebraniu otwartym z mieszkańcami osiedla lub zebraniu wiejskim odbędzie się głosowanie. W przypadku, gdy łączna wartość szacunkowa wszystkich zgłoszonych z danej jednostki pomocniczej propozycji zadań nie przekroczy przyznanej kwoty, głosowania mieszkańców nie przeprowadza się - informuje jastrzębski magistrat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Można zarobić w komisji wyborczej. Poszukiwani członkowie  Można zarobić w komisji wyborczej. Poszukiwani członkowie

Emeryci i renciści dostaną po 10 tys. zł za węgiel? Ministerstwo jest "za" Emeryci i renciści dostaną po 10 tys. zł za węgiel? Ministerstwo jest "za"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Marian30.03.2019 14:08

MUZEUM DZWONKÓW KOLEKCJI PANA KRZYSZTOFA ZAGAJA!

Ryl30.03.2019 9:11

Rozdajecie górnikom!

Radio Teheran27.03.2019 16:29

Wychrzanili ankiete z portalu konsultacyjnego, sladu po lampkach nie ma.
220 tys. (co daje srednio 50 zl za kazde pojedyncze wypozyczenie miejskiego roweru) poszlo na rowery, wiec chyba z tej puli.

Dżordż prosto z drzewa27.03.2019 13:46

Sęk w tym, że ludzkość jeszcze sama nie wie, co wybrała. Wiedzą o tym za to komisje liczące głosy na wyborach, które się dopiero odbędą. Taka sytuacja. Kolegom @Okul i @namilo składam wyrazy najserdeczniejszych podziękowań za rzeczowe komentarze, przepełnione chrześcijańską miłością do bliźniego swego. Znaczy mnie.

Radio Teheran27.03.2019 10:32

No dobra, a gdzie sa te nowoczesne lampki, ktore podobno, ludzkosc wybrala w glosowaniu internetowym?

namilo27.03.2019 10:24

Dżordż-jęczała.
Stękasz w każdym poście. Depresję masz, stary ?
Okna umyj, może świat wyda ci się piękniejszy.

KAZ27.03.2019 9:56

Proponuję wybiegi dla psów i ładowarki na wszystkich przystankach.

Pokaż wszystkie opinie (10)