Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
27 marca 2019

Policjanci gotowi na "kiboli"

Policjanci gotowi na "kiboli"
fot. KMP Jastrzębie

We wtorek, na Stadionie Miejskim policjanci sprawdzali w praktyce swoje umiejętności w zakresie przywracania ładu i porządku publicznego.

Na miejskim obiekcie przeprowadzono ćwiczenia, w których udział wzięli policjanci Nieetatowego Pododdziału Prewencji jastrzębskiej komendy. Mundurowi, pod czujnym okiem dowódcy kompanii, ćwiczyli taktykę i technikę przeprowadzania interwencji w sytuacji zbiorowego zakłócenia porządku.

Pododdziały Policji mobilizowane są także w sytuacjach zagrożeń, wymagających szczególnego wzmocnienia sił porządkowych.

- Na miejskim obiekcie przeprowadzono ćwiczenia, w których udział wzięli policjanci z Jastrzębia oraz Mikołowa. Mundurowi wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego, ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku. W czasie ćwiczeń wykorzystano także broń gładkolufową. Szkolenie dotyczyło tworzenia szyków policyjnych stosowanych podczas działań pododdziałów zwartych. Trenowano tworzenie tyralier, przemieszczanie się pododdziału, a istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja w działaniu. Bardzo ważne było także błyskawiczne wykonywanie poleceń, które podczas działań, w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowi o skuteczności Policji - mówi mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Weekend pod wzmożonym nadzorem Weekend pod wzmożonym nadzorem

Seria pijanych kierowców. Wpadli w ręce policji Seria pijanych kierowców. Wpadli w ręce policji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Jonasz27.03.2019 16:32

Chca strzelac do swoich chlebodawcow ???

Dżordż prosto z drzewa27.03.2019 13:42

Czekałem na rzeczowe komentarze przepłnione miłością do bliźniego swego, znaczy do mnie. Doczekałem się.

Operacyjny 27.03.2019 12:37

Tacy twardziele fajnie sypią jak pojawia się widmo utraty pracy i areszt. Sypią j a jak z nut. Jak kibol jest pracownikiem jsw to idealny materiał na kabel.

Obronimy spokój27.03.2019 10:44

Każdy namierzony kibol czyli bandyta musi zapłacić natychmiast wysoka karę. Rzędy 2 do 5 tysięcy złotych. Jeśli niema, musi wziąć kredyt w firmie kredytowej. Jeśli nie może. Obóz ciężkiej pracy. 5 zł za godzinę pracy. Musi opłacić swój pobyt w tym ośrodku odrabiania długów. Jeśli ma pracę a nie chce płacić, to traci zarobki.

Janusz Nosacz27.03.2019 9:14

Kibole to byli w latach 90 :)

Radio Teheran27.03.2019 8:44

Bydlo ma miejsce na pastwiskach a nie w miescie.
Nie ma powodu narazac mieszkancow na zagrozenie.

Do dżordża27.03.2019 8:08

A ty gościu powinieneś wracać prosto na drzewo bo chyba z choinki się urwałeś i spadłeś na głowę najlepiej to jak takie imprezy będą odbywały się bez ciebie . Nie pozdrawiam

Pokaż wszystkie opinie (9)