Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
28 marca 2019

Przebudowa ul. Rolniczej na ukończeniu

Przebudowa ul. Rolniczej na ukończeniu
fot. UM Jastrzębie

Ulica Rolnicza na odcinku 380 mb od skrzyżowania z ulicą Cichą w kierunku ulicy Niepodległości została przebudowana.

To ważna droga, bo prowadzi do terenów inwestycyjnych. Miasto poważnie myśli o pozyskiwaniu inwestorów, a żeby ci chcieli prowadzić tu swoją działalność, muszą mieć zapewniony dobry układ drogowy.

- Stąd nasze zabiegi, by tereny inwestycyjne były jak najlepiej skomunikowane - wyjaśnia Roman Foksowicz, zastępca prezydenta miasta.

Prace objęły wykonanie nowej konstrukcji jezdni ulicy Rolniczej od skrzyżowania z ulicą Cichą w kierunku ulicy Niepodległości. Oprócz tego wykonane zostały pobocza, przebudowane zjazdy do posesji i rowy oraz wybudowana kanalizacja deszczowa.

W zakres zadania wchodzi również zmiana lokalizacji przydrożnego krzyża realizowana pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. To ostatni element, który pozostał do wykonania w tym etapie robót.

Koszt przebudowy tej części ulicy Rolniczej wynosi ponad 1,2 mln zł, z czego prawie 750 tys. zł nasze miasto pozyskało w ramach „Rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Grodzka w przebudowie - wszystko idzie zgodnie z planem Grodzka w przebudowie - wszystko idzie zgodnie z planem

Co z modernizacją ulicy 1 Maja? Co z modernizacją ulicy 1 Maja?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
dorian28.03.2019 17:14

Miasto wydało grube miliony, budując drogę do znanej hurtowni chemicznej. A ta znana hurtownia odwdzięczyła się JASTRZĘBIU, budując galerię handlową wraz z kinem w .....Żorach, inwestując tam bardzo grube miliony!!!! Dziękujemy miastu, że wspiera takie firmy, co inwestują w innych miastach.

Gość28.03.2019 13:41

No jeszcze wykonać obiecany kawałek przy Prymacie. I plac na kamień. To wszystko za wygrane wybory a reszta niech się martwi sama sobą.

Leszek28.03.2019 11:58

To już jest koniec inwestycji w mieście na ten rok.

Gość28.03.2019 10:23

Dup..y remont. po 300m z każdej strony. Do korników i hurtowni chemicznej. W podziękowaniu za kampanię wyborczą. A co z resztą drogi?

Adam28.03.2019 9:13

@ Dzbanek
Ty już jesteś na przepustce?, dziwne wypuścili Cie, ale zaleconych leków nie wykupiłeś,

Radio Teheran28.03.2019 9:03

Przydroznym krzyzem to pamietali by sie zajac, ale zabytkowymi wiaduktami, dworcami i innymi obiektami historycznymi - juz nie. Miasto ruina.

Janusz Dzban28.03.2019 6:56

No wreszcie. Główna arteria miasta zyskała swój nowy blask. Teraz należy jeszcze tylko przenieść cały ruch z Al. Piłsudskiego dokładnie w to miejsce i otworzyć stację dokująca dla rowerów miejskich. To przepiękna inicjatywa!