Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
28 marca 2019

Ważą się losy PKM. Likwidacja czy reaktywacja?

Ważą się losy PKM. Likwidacja czy reaktywacja?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Pracownicy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w tym tygodniu otrzymali wypowiedzenia umowy o pracę. Co dalej z PKM? Czy los firmy jest przesądzony?

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta prezydent Anna Hetman poinformowała, że na piątek zaplanowane jest Walne Zgromadzenie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Podczas posiedzenia mają być poddane pod głosowanie dwie uchwały, które będą decydujące, co do dalszych losów PKM.

Pierwsza ma dotyczyć wstrzymania procesu likwidacyjnego PKM, druga - powołania podmiotu wewnętrznego świadczącego usługi komunikacyjne dla MZK. Jeśli tak się stanie i gminy członkowskie zagłosują za tymi uchwałami, wówczas możliwe będzie cofnięcie wypowiedzeń o pracę, jakie otrzymali pracownicy PKM. Piątek będzie decydujący dla losów tej firmy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK: Tańsze bilety do Wodzisławia i Rybnika MZK: Tańsze bilety do Wodzisławia i Rybnika

Uwaga! Nowy rozkład jazdy MZK Uwaga! Nowy rozkład jazdy MZK

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Łoś29.03.2019 13:29

Ludzie to trzeba rozwalić mzk to pociotki wpk trzech garnialów plus sekretarka zero autobusu zero niczego sory zapomniałem o teczkach majątku zero ale od miasta 10 baniek przytulaja

Ziomal29.03.2019 13:03

Znalazł się uczciwy antypkm Ciekawe gdzie pracuje Może na kopalni gdzie trzeba dokładać z naszych pieniędzy do każdej tony węgla

Antypkm29.03.2019 12:29

Patologie Komunikacji Miejskiej to podtpeerelowski nowotwór, karmiony podatkami uczciwych ludzi. Powinni to zlikwidować i trzeba o tym zapomniec

Rolnik szuka męża29.03.2019 10:56

Kierowcy powinni w formie protestu zablokować wszystkie główne ulice w mieście. Albo pojechać w trasę, zebrać pasażerów i z nimi jako z zakładnikami zaszyć się gdzieś za winklem. Na przykład u mnie za stodołą.

Ziomal29.03.2019 8:32

Jasiu jeżeli Cię PKM nie interesuje i denerwuje to po jaką cholerę tu Zaglądasz Poszukaj sobie temat który Cie nie denerwuje a wręcz uspokaja

Jonasz29.03.2019 7:39

PKM reaktywacja A MZK likwidacja. Tak to powinno wyglądać.

SAMSUNG29.03.2019 5:57

@LG P. Kuczera sama odeszła ze szpitala, ponieważ jej "misja" zakoczyła się spektakularnym sukcesem? No proszę Cię... Takie opowieści proszę sobie wsadzić na półkę pomiędzy bajki albo klechdy domowe. Masakra.

Pokaż wszystkie opinie (18)