Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
28 marca 2019

Jastrzębska Spółka Węglowa płaci miliony

Jastrzębska Spółka Węglowa płaci miliony
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa dokonała podsumowania finansowego ubiegłego roku.  Jak wynika z raportu spółka zapłaciła grube miliony w postaci różnych podatków i opłat.

- Jastrzębska Spółka Węglowa odprowadziła za rok ubiegły podatek od towarów i usług w wysokości 89 mln zł oraz podatek dochodowy od osób fizycznych w wysokości 231 mln zł. Składki ZUS w 2018 r. osiągnęły poziom 1 mld zł. W ubiegłym roku gminne budżety wzbogaciły się o 58 mln zł z tytułu podatków od nieruchomości - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie

Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Gość129.03.2019 23:39

Proszę oddać ławke na dysponentke gpd zofiówka

GW29.03.2019 22:59

JSW powinno wstydzić się przedstawiać takie dane.
Ad. 1. VAT (podatek od towarów i usług) jest podatkiem, który w swojej podstawowej konstrukcji opłaca konsument (pomijając wyjątki). Przy 9,8 mld zł przychodu kwota 89 mln zł VAT-u jest śmieszna (nawet nie 1%). Oczywiście jest to wynik związany z specyfiką produktu, transakcjami wewnątrzwspólnotowymi oraz stosowanymi rozliczeniami. Niemniej naprawdę wartość śmieszna...
Ad. 2. Podatek dochodowy i ZUS w wysokości 1,23 mld zł przy 4,06 mld zł kosztów świadczeń pracowniczych to też nie jest wartość porównywalna do tych, którymi obciążane są firmy MŚP. Nie jeden przedsiębiorca, który zatrudnia co najmniej kilku pracowników z pewnością gotuje się ze złości jak porównuje swoje koszty. Do tego JSW stosuje perfidną praktykę rozliczeń z firmami podwykonawcami rozbijając sobie koszty na 90-120 dni. Śmiech na sali.
Ad. 3. 58 mln zł z tytułu podatków od nieruchomości to już zupełnie jest wartość kosmicznie niska w stosunku skali biznesu. De facto ten podatek to już od dawna jest dyskusyjny...

Marek29.03.2019 18:27

Tylko szkoda na autostradzie A1 na wysokości Knurowa to około 500 mil zł. Oczywiście rylownia się wypiera, to nie my to krety. I tak zawsze jest z tymi szkodnikami. Zamknąć to w cholerę i zatopić. Dość utrzymywania darmozjadow.

Ksiengowy, co nie ma do tego głowy29.03.2019 10:53

Może JSW wpłaca te miliony do budżetu, ale z drugiej strony ciągnie stamtąd dla siebie miliardy z tego co widzę.

fiskus29.03.2019 9:57

Jakoś tych podatków ze spółki w mieście nie widać , wszyscy wiemy dlaczego .

Radio Teheran29.03.2019 9:28

"podatek dochodowy od osób fizycznych"

Ten placa osoby fizyczne a nie Spolka.
Ja place mase pieniedzy na kartofle i cebule i tyle samo z tego wynika, co z tego komunikatu, ktory JSW podala.

Dysponent z Borynii29.03.2019 8:17

Kiedy wróci ławka na dysponentkę no kiedy ?

Pokaż wszystkie opinie (14)