Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
29 marca 2019

Strajk nauczycieli: Czy emeryci zajmą się uczniami?

Strajk nauczycieli: Czy emeryci zajmą się uczniami?
fot. ZNP

Także w Jastrzębiu odbędzie się strajk nauczycieli. Może to sparaliżować prace placówek oświatowych. Urząd Miasta przygotowuje się na tą sytuację.

Do możliwości strajku nauczycieli odniosła się podczas czwartkowej sesji prezydent Anna Hetman. Zapewniła, że magistrat robi, co w jego mocy, aby zapewnić dzieciom i młodzieży opiekę na czas ewentualnego protestu pedagogów.

- Dyrektor nie może strajkować, ponieważ jest pracodawcą. Będzie opiekował się dziećmi. Do współpracy mamy zapewnioną kadrę z Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Straży Miejskiej, być może z Policji, która przeprowadzi spotkania na temat bezpieczeństwa. Chcemy w to włączyć również organizacje pozarządowe, sportowe i inne. Zapytamy nauczycieli-emerytów czy w ramach zastępstwa zechcieliby pomagać w opiece nad uczniami. Nie jesteśmy do końca pewni, czy znajdą się chętni, ale rozmowy trwają - mówiła prezydent Anna Hetman.

W sprawie sytuacji w jastrzębskiej oświacie zaplanowano na piątek spotkanie prezydenta z dyrektorami szkół i przedszkoli.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sytuacja JSW jest zła? Górnicy będą protestować? Sytuacja JSW jest zła? Górnicy będą protestować?

Postępujący paraliż jastrzębskiej fizjoterapii Postępujący paraliż jastrzębskiej fizjoterapii

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
rodzic 01.04.2019 11:23

Czyli mam rozumieć będzie opieka dla dzieci przedszkolnych ????? Bo opieki nie zamierzam brac

Do gość31.03.2019 21:45

Za powołanie to ja chleba i wędliny nie kupię. Majtki te dziurawe też kiedyś musz zmienić. Dzieciom swoim co powiem jak zapytają czy pojadą na kolonię? NIE bo mama ma powołanie nauczać cudze dzieci.
Jak tak czytam te opinie pseudo znawców co szkoły na miernych pokończyli to utwierdzam się w przekonaniu, że czas zostawić ten bajzel i zabrać się za inną pracę nie z powołania tylko z chęci godnego życia. Pozdrawiam tych którzy tak na nas psioczą. Zadbajcie o swoje dzieci. Dopilnujcie by się myły, a wy jak przychodzicie do szkoły to umyjcie zęby bo taka rozmowa nie należy do przyjemnych.

TPW31.03.2019 10:33

Do głupota przeciwników nauczycieli: człowieku co ty piszesz? PiS i lewica? Nie pisz lepiej nic

Gość31.03.2019 8:42

Ja uważam, że i owszem może podwyżki dostać powinni, ale nie wszyscy. Bo do grona nauczycieli, którzy potrafia pracować z młodzieżą i przekazywać wiedzę nie należą wszyscy więc pensja powinna być tak przyznana jak się stara na uczyciel czyli tzw. Premią

Do Olka30.03.2019 17:34

Przeciwko podwyżkom pani Olu. Pozdrawiam Nauczycielka.

Głupota przeciwników nauczycieli30.03.2019 11:56

Nauczyciele powinni dobrze zarabiać. Chcemy mieć dzieci bardzo dobrze wykształcone. Nie mających wtłoczonych wiedzę, której nie potrafią zastosować w życiu.
.... faszyzm, wiadomo, że popiera głupotę. Faszyści tak jak lewicowi z PiS, chcą głupiego społeczeństwa. Czym głupsze, tym łatwiej się daje sterować. To rozumieją tylko ludzie mądrzy.
Głupi nie powinni mieć prawa do głosowania. Wystarczy, że dostaną wódkę i piwo, oraz paczki prezerwatyw, żeby się nie rozmnanażali.

gość30.03.2019 11:42

Jeżeli mają za niskie wypłaty to niech się zwolnią i poszukaają pracy tam gdzie dostaną więcej. Faktem jest, iż więcej nigdzie nie dostaną. Ci protestujący nie powinni w ogóle być nauczycielami bo podrywać autorytet nauczycielom tym z powołania!!!! Strakujących powinni zwolnić!

szczepionkowy faszyzm29.03.2019 22:28

Wszystkim zagonionym do roboty zapłacić z pensji tych strajkujących. Szybko im przejdzie...

Gość29.03.2019 20:13

Większość tych którzy chcą podwyżek wogóle nie nadają się na nauczycieli! Nauczycieli z powołania to na palcach jednej ręki można policzyć a na kasę to wszyscy chętni! Podwyżki powinni dostać tylko ci którzy naprawdę potrafią czegoś nauczyć a nie obiboki którzy przekazać wiedzy nawet nie umieją!

Zdegustowana29.03.2019 19:00

Gościu, doksztalc się a potem wypowiadaj, zielonego pojęcia nie masz o pracy w szkole!

Pokaż wszystkie opinie (36)