Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
29 marca 2019

PKM (na razie) ocalało. Ponad 3 mln zł dokapitalizowania

PKM (na razie) ocalało. Ponad 3 mln zł dokapitalizowania
fot. kb / jastrzebieonline.pl

W piątek odbyło się nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Głównym tematem była sytuacja Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

Walne Zgromadzenie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego wstrzymało procedurę likwidacji Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Jednocześnie przegłosowano  uchwałę o dokapitalizowaniu PKM dodatkowymi środkami finansowymi w wysokości 3 mln 390 tys. zł w 2019 r. Kwota ta pozwoli na bezpieczne funkcjonowanie przedsiębiorstwa do końca bieżącego roku. Za takim rozwiązaniem głosowało 8 gmin, przeciwne zdanie wyraził przedstawiciel Rydułtów, natomiast delegat Czerwionki-Leszczyn wstrzymał się od gł

Tym samym została otwarta droga do uczynienia z PKM tak zwanego podmiotu wewnętrznego, ale decyzja w tej sprawie zapadnie na Walnym Zgromadzeniu MZK, które odbędzie się w późniejszym terminie (około trzech miesięcy).

-  Dzisiejsza decyzja gmin jest pierwszym krokiem do postawienia PKM na nogi i szansą na rozwój tego przedsiębiorstwa w przyszłości. Cieszę się ze w tej trudnej sytuacji mogliśmy liczyć na wsparcie gmin tworzących związek. Serdecznie im za to dziękuję -  powiedział po zakończeniu posiedzenia przewodniczący MZK Roman Foksowicz.

Jeszcze kilka tygodni temu likwidacja PKM wydawała się pewna. Sytuacja zmieniała się diametralnie gdy z jastrzębskich dróg „zniknęła” firma Warbus. Pokłosiem tego jest chaos komunikacyjny w największym mieście MZK oraz gminach sąsiednich. Dzisiejsza decyzja oznacza spokojne funkcjonowanie PKM i poprawę komunikacji w Jastrzębiu-Zdroju. W pierwszym etapie PKM obsługując Jastrzębie będzie wspierane przez innego przewoźnika. Docelowo Stanisław Słowiński, prezes PKM zamierza przejąć całą komunikację na terenie miasta realizowaną wcześniej przez firmę Warbus.

Decyzje, która została podjęte oznacza, że od miesiąca kwietnia komunikacja na terenie Jastrzębia-Zdroju powinna wrócić do normy. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Autobus PKM wycofany z ruchu przez drogówkę Autobus PKM wycofany z ruchu przez drogówkę

Dodatkowe kursy autobusów na Wszystkich Świętych Dodatkowe kursy autobusów na Wszystkich Świętych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
Gość02.04.2019 18:30

Kłosok to porządna firma, czemu się czepiacie?

Jaś02.04.2019 17:58

Cuda się dzieją w Jastrzębiu i okolicy. Nie było pieniędzy na podwyżkę dla PKMu I Warbusa ,a tu są dla Klysoka i spółki .Cena za 1 wozokilometr prawie 7 zł ,poprzednio 5,28zł. Jednak kasa na komunikację MZK była i jest. Ciekawym polecam "MZK wybrało. Kłosok i spółka wchodzą za PKM na 12 linii".Czy tu nie chodziło o pogonienie warszawki i PKMu?

Czytaj więcej: http://www.infobus.pl/mzk-wybralo-klosok-i-spolka-wchodza-za-pkm-na-12-linii_more_113556.html 

gosc02.04.2019 13:08

PKM kupił kilkunastoletnie autobusy po wycofaniu ich z Warszawy . Już jadą autobusowe sztrucle z milonowymi przebiegami do Jastrzębia. Ciekawe co na to pasażerowie i ITD

Gość02.04.2019 7:31

do Gość 31.03.2019 8:31 " Pozostaje jeszcze kwestia sądowa dla Warbusa"
Chciałeś napisać kwestia sądowa od Warbusa do PKMu

Gość01.04.2019 19:41

Nareszcie będą nowe autobusy.

andrzej31.03.2019 11:27

do 1947.ja dołoże osmiopak

Gość31.03.2019 8:31

Niestety, ... Teheran.ma rację. Aby reaktywować PKM, potrzebne są ogromne środki finansowe i to długofalowo. Zaś idąc w podmiot, cięcia kosztów, redukcja załogi, dalsze kurczenie tego co zostało. Pozostaje jeszcze kwestia sądowa dla Warbusa. ?????,jest sporo.

Pokaż wszystkie opinie (34)