Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
31 marca 2019

Górnik popełnił samobójstwo w kopalni

Górnik popełnił samobójstwo w kopalni
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W kopalni „Krupiński”, która należała do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, (obecnie SRK) 57-letni górnik popełnił samobójstwo.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Jak udało się dowiedzieć portalowi netTG.pl 57-letni mężczyzna był pomiarowcem w dziale górniczo-wentylacyjnym.

57-latek po nocnej zmianie nie wyjechał na powierzchnię. Do rejonu, w którym powinien przebywać pracownik zjechał nadsztygar. O godz. 7.28 na poziomie 420 znalazł ciało 57-latka. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal górniczy netTG.pl, górnik powiesił się.57-letni mężczyzna był kawalerem  

Sprawę bada prokuratura, policja, Wyższy Urząd Górniczy, Okręgowy Urząd Górniczy oraz Spółka Restrukturyzacji Kopalń. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W kopalniach wyczerpują się złoża węgla W kopalniach wyczerpują się złoża węgla

30-latek w lesie chciał popełnić samobójstwo 30-latek w lesie chciał popełnić samobójstwo

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Ryl06.04.2019 9:20

Damian Hmmm ciekawe :) Pracowałem na dole 6 lat na Krupińskim a mój ojciec 26, co ty gadasz że nie ma tam węgla koksującego O_O Jesteś jak małe dziecko, co gdzie usłyszysz fake newsa, prędzej przetwórz go w mózgownicy zanim wydalisz do opinii publicznej :D Jest tam ogromna ilość pokładów najlepszego węgla ;) Co nie zmienia faktu że zakończyłem przygodę z kopalniami i nie żałuję. Niewolnictwo i świętość sztygarów na tej kopalni nie znała granic :(

Damian01.04.2019 19:54

Na Krupińskim niema żadnego węgla koksującego nie bylo i nie będzie zwykłe bajki związkowe aby nie zamykać kopalni a prawda jest taka że na krupniku jest tylko złej jakości węgiel energetyczny z masą kamienia mówienie o koksującym na Krupińskim to tak jakby ktoś mówił że na boryni są złoża złota i wolframu a może i diamenty.Chlop miał problemy których nie chciał rozwiązać łatwiej było się powiesić co też zrealizował tyle w temacie.

józwa01.04.2019 14:09

Prima aprilis.

Buła01.04.2019 5:59

Przecież to wszystko wina Jarka, Beaty i Mateusza.

ber31.03.2019 23:03

Wyrazy współczucia ! Ale ludzie zawalczmy o Krupińskiego !! Nie dajmy jej oddać za darmo Niemcom czy Anglikom !

ber31.03.2019 22:35

Chciał dać rozgłos że kopalnia Krupiński to kopalnia w której został sam węgiel koksujący na dolnych pokładach ! A polska chce ją zamknąć, pewnie o to chodziło górnikowi ! Niemcy już są zainteresowani Krupińskim :)

Gość31.03.2019 14:47

Taki człowiek to skarb dla zakładu pracy.
Można powiedzieć że związany z zakładem pracy aż do śmierci.

@Hajer
JSW ma tam jeszcze swoich pracowników. Sam jestem byłym pracownikiem KWK KRUPIŃSKI przeniesiony na KWK Pniówek i oddelegowany na KWK KRUPIŃSKI. Zabieramy to co z JSW jeszcze.

Pokaż wszystkie opinie (14)