Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
31 marca 2019

Górnik popełnił samobójstwo w kopalni

Górnik popełnił samobójstwo w kopalni
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W kopalni „Krupiński”, która należała do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, (obecnie SRK) 57-letni górnik popełnił samobójstwo.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Jak udało się dowiedzieć portalowi netTG.pl 57-letni mężczyzna był pomiarowcem w dziale górniczo-wentylacyjnym.

57-latek po nocnej zmianie nie wyjechał na powierzchnię. Do rejonu, w którym powinien przebywać pracownik zjechał nadsztygar. O godz. 7.28 na poziomie 420 znalazł ciało 57-latka. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal górniczy netTG.pl, górnik powiesił się.57-letni mężczyzna był kawalerem  

Sprawę bada prokuratura, policja, Wyższy Urząd Górniczy, Okręgowy Urząd Górniczy oraz Spółka Restrukturyzacji Kopalń. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mężczyzna pociął sobie żyły Mężczyzna pociął sobie żyły

Przeżył wybuch metanu. Wyszedł ze szpitala Przeżył wybuch metanu. Wyszedł ze szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Ryl06.04.2019 9:20

Damian Hmmm ciekawe :) Pracowałem na dole 6 lat na Krupińskim a mój ojciec 26, co ty gadasz że nie ma tam węgla koksującego O_O Jesteś jak małe dziecko, co gdzie usłyszysz fake newsa, prędzej przetwórz go w mózgownicy zanim wydalisz do opinii publicznej :D Jest tam ogromna ilość pokładów najlepszego węgla ;) Co nie zmienia faktu że zakończyłem przygodę z kopalniami i nie żałuję. Niewolnictwo i świętość sztygarów na tej kopalni nie znała granic :(

Damian01.04.2019 19:54

Na Krupińskim niema żadnego węgla koksującego nie bylo i nie będzie zwykłe bajki związkowe aby nie zamykać kopalni a prawda jest taka że na krupniku jest tylko złej jakości węgiel energetyczny z masą kamienia mówienie o koksującym na Krupińskim to tak jakby ktoś mówił że na boryni są złoża złota i wolframu a może i diamenty.Chlop miał problemy których nie chciał rozwiązać łatwiej było się powiesić co też zrealizował tyle w temacie.

józwa01.04.2019 14:09

Prima aprilis.

Buła01.04.2019 5:59

Przecież to wszystko wina Jarka, Beaty i Mateusza.

ber31.03.2019 23:03

Wyrazy współczucia ! Ale ludzie zawalczmy o Krupińskiego !! Nie dajmy jej oddać za darmo Niemcom czy Anglikom !

ber31.03.2019 22:35

Chciał dać rozgłos że kopalnia Krupiński to kopalnia w której został sam węgiel koksujący na dolnych pokładach ! A polska chce ją zamknąć, pewnie o to chodziło górnikowi ! Niemcy już są zainteresowani Krupińskim :)

Gość31.03.2019 14:47

Taki człowiek to skarb dla zakładu pracy.
Można powiedzieć że związany z zakładem pracy aż do śmierci.

@Hajer
JSW ma tam jeszcze swoich pracowników. Sam jestem byłym pracownikiem KWK KRUPIŃSKI przeniesiony na KWK Pniówek i oddelegowany na KWK KRUPIŃSKI. Zabieramy to co z JSW jeszcze.

Pokaż wszystkie opinie (14)