Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
1 kwietnia 2019

Płonęło wysypisko. 71 strażaków w akcji

Płonęło wysypisko. 71 strażaków w akcji
fot. PSP Jastrzębie-Zdrój

W sobotę, o godzinie 14:14 Państwowa Straż Pożarna w Jastrzębiu-Zdroju otrzymała zgłoszenie o pożarze w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, zlokalizowanym w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Norwida.

 

 - Zgłaszający poinformował, że palą się śmieci, ogień szybko się rozprzestrzenia, bez osób poszkodowanych. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Jastrzębie-Zdrój oraz jednostki OSP i ZSP z terenu miasta.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że palą się śmieci na powierzchni o wymiarach około 30x40m i wysokości około 8 m. Na miejsce zadysponowano dodatkowe siły spoza terenu miasta - informuje st.kpt. Daniel Lebioda z PSP.

W szczytowym momencie akcji na miejscu pracowało 21 zastępów i 71 ratowników. Pożar został opanowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strażacy weszli przez okno na pomoc teściowej Strażacy weszli przez okno na pomoc teściowej

Strażacy-ochotnicy dostali pieniądze na sprzęt Strażacy-ochotnicy dostali pieniądze na sprzęt

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Sceptyk02.04.2019 11:32

Hanysy przecież zawsze segregowali na palne i nie palne. Teraz tylko pozostało je zutylizować, nie słyszeliście o spalarniach śmieci?

Radio Teheran02.04.2019 8:30

To jest właśnie ta szumna przedsiębiorczość w Jastrzębiu-Zdroju. Zaraz pojawi się kolejny WIELKI inwestor, zaimprowizuje kolejne składowisko śmieci, ale da zatrudnienie. Nieważne, że dwum osobom i ze swojej rodziny.

Gdzie uciekać01.04.2019 21:58

Masakra. Nie dość że smog, kopalnie, samochody to jeszcze wiecznie jakies toksyczne opary z płonących śmieci. Zdechniemy tu..

Lokator01.04.2019 19:16

To nie sa żarty wokół jastrzebia pali sie codziennie czy jest ktoś kto powie stop z zasypywanie naszego miasta ,może jakas pikieta pod UM .

gaszka01.04.2019 16:49

Trzeba bylo wypalić trochę tych gabarytów bo już nie było gdzie składować a firma biedna, nawet na odzież dla pracowników nie ma, to co się czepiacie?

Szabla01.04.2019 16:42

I kogo to obchodzi że pożar gasiło 71 strażaków za to im płacą chyba nie lepiej napiszcie co teraz robi właściciel tych śmieci zwozi już nowe z zagranicy bo kary pewnie nikt nie poniesie całe to sortowanie to jedna wielka fikcja .

erwin01.04.2019 10:45

To jest ta segregacja śmieci robienie ludzi w ciula byle by tylko pieniądze wyrwać od ludzi za niby niesortowanie teraz od nowa zapełnią śmieci i ponownie spalą a władza ma w tym swój udział .

Widziały gały, na kogo głosowały01.04.2019 8:59

To takie polskie. Najpierw ogłosić, że będzie inwestor. Potem w tym miejscu pojawia się wysypisko. Zwożenie śmieci i składowanie. A kiedy zbliża się termin utylizacji, to nagle dochodzi do samozapłonu i problem z głowy.

Gość01.04.2019 8:17

Utylizacja po polsku

Gość01.04.2019 7:20

A kto podpalił

Pokaż wszystkie opinie (11)