Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
3 kwietnia 2019

Strajk nauczycieli: jesteśmy gotowi

Strajk nauczycieli: jesteśmy gotowi
fot. UM Jastrzębie / Aneta Czarnocka-Kanik

Na chwilę obecną w Jastrzębiu-Zdroju chęć udziału w strajku deklaruje 80 procent placówek oświatowych. W każdej z nich akcję protestacyjną popiera około 90 procent nauczycieli.

Jak wiemy, wciąż nie ma pewności czy do strajku dojdzie. Jeśli jednak ten scenariusz okaże się być realny, w Jastrzębiu-Zdroju jesteśmy na niego przygotowani.

- Wszyscy nauczyciele nie przystępujący do strajku są gotowi do podjęcia pracy. Są do dyspozycji dyrektorów i mogą podjąć czynności opiekuńczo-wychowawcze.  Do czwartku dyrektorzy mają też wstępnie rozpoznać ile osób hipotetycznie przystąpi do strajku - mówi Anna Hetman, prezydent miasta

W piątek wydamy oficjalny komunikat, jak organizować będziemy zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej. Zaangażowane będą wszystkie instytucje miejskie tj. MOK, MOSiR, MBP oraz Straż Miejska. Jednak należy pamiętać, że do poniedziałku do godziny 8.00 nie będziemy mieli pewności, która placówka i w jakim zakresie przystąpi do akcji protestacyjnej.

Już dziś zachęcamy rodziców, by na czas strajku zapewnili opiekę swoim dzieciom. Przypominamy też, że rodzice dzieci do 8 roku życia mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego.  Wymaga to zgłoszenia w ZUS-ie, jednak dopiero w poniedziałek, kiedy okaże się, że dana placówka nie jest w stanie zapewnić opieki dzieciom.

Ważną kwestią są rozpoczynające się 10 kwietnia egzaminy gimnazjalne. Zakładamy, że one się odbędą, dlatego obligatoryjnie każdy uczeń w dniach, kiedy zaplanowane są egzaminy powinien przyjść do szkoły.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany

Związkowcy z JSW: "Nie jesteśmy pępkiem świata" Związkowcy z JSW: "Nie jesteśmy pępkiem świata"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (48)
Tomasz B. 06.04.2019 15:41

Do wszystkich znudzonych, Y, X Z, Rado Teheran itp.
To wam nie na rękę sa Acta 2. Dzieki za,wszelkie komentarze i te rzetelne i te tworzone na poczekaniu, na zamówienie, byle dowalić.Niech chociaż jeden z was podpisze się.

danuta05.04.2019 14:08

do Zenka bez spodene
kto dlaczego wszyscy chcą decydować za nauczycieli ? Że oni za dużo mają wolnego ?- tu się wszyscy zgadzają. ALE ŻE TO KOSZTEM DZIECI, KTÓRY SKRACAMY WAKACJE - to już się nie podoba.

do Znudzona05.04.2019 12:32

A kto zmusza nauczycieli do pracy?? chcesz to pracuj nie podoba się to zmiana pracy. W MacDonald przyjmują czy to po studiach czy po licencjacie

h2005.04.2019 12:30

Praca od zaraz za 4 tys. zł

Znudzona05.04.2019 8:17

Czytam te wszystkie komentarze i tak się zastanawiam. Skoro nauczyciele mają tak super, tyle wolnego, nic nie robią i biorą kasę za nic, to nie pozostaje nic innego jak się przekwalifikować i zostać nauczycielem. Polecam wszystkim narzekającym. Będziemy zarabiać grubą kasę, pracować po 18 godz. i mieć wolne w ferie, wakacje. Przecież wg Was każdy może zostać nauczycielem... Czas zmienić coś w naszym życiu. Przekonaliście mnie, zostanę nauczycielem.

Zenek bez spodenek05.04.2019 6:10

@danuta Czytasz czasem, co piszesz? Ludzie do ciebie dzwonią wieczorami? To skąd mają Twój numer? Z książki telefonicznej? Może zainwestuj w drugi numer, służbowy i wyłączaj go wychodząc ze szkoły? Czasem najprostsze rozwiązania bywają najskuteczniejsze. I dlaczego decydujesz ile wakacji mają mieć dzieci? Chore.

danuta04.04.2019 22:05

Owszem nauczyciele chcą 40 godzinnego tygodnia pracy. tylko wtedy niech rodzice nie dzwonia do nas wieczorami, bo cos im sie przypomni. 26 dni urlopu? jak najbardziej tylko wtedy dzieci też mają miesiąc wakacji. I bez ferii... Podoba sie? Pewnie po roku coraz bardziej roszczeniowi rodzice zatęskniliby za starym porzadkiem

Pokaż wszystkie opinie (48)